Krajarka Mohr 80 w strzelińskiej drukarni Euro-Druk
13 lis 2017 12:00

Firma Grafmasz dostarczyła kolejną krajarkę hydrauliczną ze swojej oferty. Drukarnia Euro-Druk ze Strzelina zdecydowała się na zakup gilotyny do papieru Mohr 80 o szerokości 80 cm z hydraulicznym napędem noża i docisku.

Euro-Druk to znana od wielu lat na rynku drukarnia oferująca usługi w zakresie druku offsetowego, cyfrowego, projektów graficznych, druku wielkoformatowego oraz obróbki introligatorskiej. W skład jej parku maszynowego wchodzą maszyny sprawdzonych na rynku producentów. Po dokładnej analizie dostępnych rozwiązań właściciel firmy Krzysztof Niedziela zdecydował się na zakup niemieckiej krajarki Mohr z oferty bezpośredniego przedstawiciela marki na polskim rynku, firmy Grafmasz. Mohr to znany na całym świecie producent krajarek i trójnoży działający na światowym rynku od 111 lat. Przeprowadzona przez serwis Grafmasz instalacja maszyny przebiegła szybko i sprawnie.

Zainstalowane urządzenie stanowi codzienne wsparcie introligatorni Euro-Druk  w zakresie produkcji i obróbki: książek, katalogów, albumów, ulotek, teczek, pocztówek i zaproszeń drukowanych zarówno w technologii cyfrowej, jak i offsetowej. Dostarczona krajarka jest wyposażona w programator z pamięcią do 198 programów, stół powietrzny, regulowany czas docisku. Zoptymalizowana konstrukcja ramy maszyny zapewnia  stabilizację, pochłanianie drgań występujących w procesie cięcia i tym samym wysoką dokładność cięcia. Dzięki szerokości cięcia do 80 cm umożliwia ona wygodną obróbkę wydruków we wszystkich stosowanych przez drukarnię formatach.

Opracowano na podstawie informacji firmy Grafmasz