Największy na świecie monitor do konstrukcji ścian wideo
23 lis 2017 10:13

Sharp Electronics CEE ogłasza, że najnowszy 70-calowy monitor bezszwowy do konstrukcji ścian wideo jest już dostępny w sprzedaży. PN-V701 to największy monitor tego typu na rynku. Urządzenie stanowi najnowszy dodatek do serii Sharp PN-V. Monitory tej serii cechują duża jasność oraz niezawodność w trybie pracy 24/7.

Większy rozmiar monitora pozwala zmniejszyć liczbę urządzeń tworzących dużą ścianę, a więc również liczbę ramek przerywających obraz. Na przykład do ułożenia ściany wideo o przekątnej 118 cali (3 m) wystarczy użyć trzech 70-calowych monitorów zainstalowanych pionowo zamiast czterech 55-calowych modeli zamontowanych w orientacji poziomej.

Pomimo rozmiaru urządzenia technologia podświetlenia LED o wysokiej jasności pozwala na zastosowanie cienkich, lecz wytrzymałych ramek, które są praktycznie niewidoczne na obrazie. Niewielki ciężar urządzenia ułatwia jego przenoszenie i instalację.

Monitor full-HD PN-V701 zapewnia wyjątkowo dobrą jakość obrazu i dokładność odwzorowania barw dzięki zastosowaniu opracowanej przez Sharp technologii UV2A oraz technologii kalibracji Advanced UCCT (Uniform Colour Calibration Technology). Ta ostatnia, również stworzona przez Sharp, pozwala rozwiązać kilka problemów właściwych tradycyjnym ścianom wideo, niwelując różnice w barwach i jasności między pikselami, a tym samym zapewniając idealnie harmonijny obraz na całej powierzchni ekranu.

Model PN-V701 to pierwszy z nowej serii monitorów bezszwowych Sharp, który jest wyposażony we wbudowane gniazdo Mini OPS, pozwalające na łatwiejsze zintegrowanie urządzenia z pełną gamą zastosowań. Opcjonalny moduł HDBaseT zapewnia proste rozwiązanie przesyłania sygnału na odległość między monitorem a urządzeniami HDMI oraz wyklucza potrzebę używania przewodów czy nieestetycznych zasilaczy, co doskonale sprawdza się w witrynach sklepowych.

Opracowano na podstawie informacji firmy Sharp