Ploter znakująco-grawerujący Lotus Micro Meta
30 lis 2017 13:16

Na polskim rynku zadebiutował pionowy laserowy ploter znakujący brytyjskiej marki Lotus, umożliwiający znakowanie i grawerowanie szerokiej gamy materiałów. Wyposażony jest w automatyczne, pneumatycznie zamykane drzwi gwarantujące bezpieczeństwo pracy.

Ideą konstrukcji Micro Meta, bo brytyjski producent posiada w swoim portfolio także bardziej klasyczne urządzenia, jest szybkie grawerowanie i znakowanie powtarzalnych i personalizowanych obiektów takich jak tabliczki znamionowe, elementy konstrukcyjne, części czy znane z rynku reklamowego gadżety: wizytowniki, długopisy, zapalniczki itd.

Wystarczy położyć obiekt, drzwi się zamkną, a po kilku sekundach się otworzą i można zdjąć oznakowany obiekt oraz kontynuować proces na kolejnych egzemplarzach. Nie trzeba przygotowywać wielkich macierzy z formatkami do umiejscowienia obiektów, gdyż wykorzystujemy formatkę np. na 1 sztukę, dzięki czemu mamy zapewnioną precyzję i szybki czas znakowania.

Lotus Micro Meta posiada diodę pozycjonującą, ułatwiającą ustawienie obiektu do znakowania. Sterowanie odbywa się za pomocą dedykowanego oprogramowania posiadającego spore możliwości graficzne i w pełni kontrolującego poszczególne parametry pracy lasera.

Urządzenie zajmuje też mało miejsca i może znaleźć miejsce w punktach małej poligrafii, małych zakładach grawerskich itp. Lotus Micro Meta pracuje z wymiennymi soczewkami 70, 110, 180 i 220 mm. Źródło lasera charakteryzuje się mocą 20 W. Urządzenie posiada programowalną oś pracy Z i może pracować w trybie obrotowym. Obudowa spełnia wymogi klasy 1.

Na liście funkcji dodatkowych, oprócz wymiennych soczewek i modułu obrotowego, znajdują się także odciąg oparów, cichy kompresor (do drzwi pneumatycznych), skonfigurowana stacja robocza.

Znakująco-grawerujący ploter laserowy Lotus Micro Meta został zaprojektowany i jest montowany w Wielkiej Brytanii. Urządzenie posiada certyfikat CE.

Polskim dystrybutorem urządzenia jest Atrium Centrum Ploterowe. Urządzenie można przetestować w opolskim centrum demonstracyjnym; najbliższe Dni Otwarte odbędą się 7 grudnia.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium