Sappi nabywa papiery specjalistyczne Cham Paper Group Holding AG
6 gru 2017 09:30

Firma Sappi Limited - jeden z wiodących światowych producentów masy celulozowej, papieru specjalistycznego, papieru opakowaniowego, papieru do pisania i drukowania oraz biomateriałów – ogłosiła, że podpisała porozumienie dotyczące nabycia działalności papierów specjalistycznych grupy Cham Paper Group Holding AG (CPG) za 146, 5 mln franków szwajcarskich (ok. 149 mln USD).

Porozumienie obejmuje przejęcie zakładów firmy CPG w Carmignano i Condino we Włoszech, ich działalności w zakresie obrazowania cyfrowego zlokalizowanej w Cham w Szwajcarii, a także wszystkich marek i know-how. Transakcja będzie finansowana z wewnętrznych zasobów gotówkowych i jest uzależniona od zgody niektórych organów ochrony konkurencji. Oczekuje się, że przejęcie zostanie zakończone w pierwszym kwartale 2018 r.

Steve Binnie, CEO w firmie Sappi Limited, powiedział: „Ta akwizycja dodatkowo wzmocni wyspecjalizowany biznes papierniczy Sappi zarówno w Europie, jak i na całym świecie, łącząc silne marki i aktywa Cham z globalnym zasięgiem Sappi. Transakcja zwiększy rentowność i odblokuje znaczący potencjał wzrostu i innowacji związany z rynkiem papierów specjalistycznych. Bardzo się cieszę, że podjęliśmy kolejny znaczący krok w kierunku realizacji naszego celu Vision2020.”

Berry Wiersum, CEO Sappi Europe, skomentował: „Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwościami, jakie otwiera ta transakcja dla Sappi, a także dla (...) biznesu Cham. Produkty i marki, które zostały nabyte, stanowią doskonałe uzupełnienie naszej oferty rynkowej, dzięki czemu możemy zaoferować naszym obecnym, jak również nowym klientom w Europie, Ameryce Północnej i na świecie szerszą gamę produktów w połączeniu z doskonałą obsługą klienta.”

Specjalistyczna działalność papiernicza CPG będzie realizowana oddzielnie i niezależnie od Sappi, dopóki nie uzyska się zgody od właściwych władz.

Opracowano na podstawie informacji firmy Sappi