Konica Minolta AccurioJet KM-1 już w Polsce
7 gru 2017 12:17

Według danych firmy InfoTrends w USA i w Europie Zachodniej wartość rynku druku cyfrowego wynosi ok. 917 mln USD. Przy przewidywanej rocznej stopie wzrostu wynoszącej 14 proc. ma ona szansę osiągnąć poziom 1,3 mld USD do 2020 roku. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku firma Konica Minolta wprowadziła w Polsce cyfrową maszynę do kolorowego druku AccurioJet KM-1.

Urządzenie jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla średnich i dużych drukarń, specjalizujących się w wysoko przetworzonych produkcjach i może stanowić uzupełnienie dotychczas posiadanego parku maszyn. Dodatkowo KM-1 ma możliwość obsługi zleceń na różnych nośnikach w formacie B2+ dzięki tradycyjnemu sposobowi podawania arkusza. Urządzenie nie wymaga również specjalnego rodzaju papieru i jego wcześniejszego przygotowania. Do druku wykorzystywane są standardowe materiały offsetowe. Jest to odpowiednie rozwiązanie dla firm produkujących książki, opakowania czy akcydensy. Wysoka jakość druku gwarantuje zwiększenie wartości dodanej dla klienta końcowego, przy jednoczesnym rozszerzeniu oferowanego portfolio produktów. KM-1 zapewnia szybki zwrot inwestycji przy jednoczesnym wzroście konkurencyjności na dynamicznie zmieniającym się rynku.
Konica Minolta AccurioJet KM-1 umożliwia drukowanie nawet do 3000 arkuszy B2+ na godzinę (lub 1500 dwustronnie), wliczając w to: broszury, foldery, opakowania, plakaty, książki czy obwoluty. Maszyna może drukować jednostronne arkusze o grubości do 0,6 mm oraz dwustronne o grubości do 0,45 mm w rozmiarze do 585x750 mm.
Możliwe jest drukowanie na cienkich podłożach, nośnikach teksturowanych oraz nośnikach o wysokiej gramaturze takich jak spersonalizowane opakowania kartonowe. AccurioJet KM-1 wykorzystuje głowice drukujące 1800IS, które zapewniają rozdzielczość 1200x1200 dpi i umożliwiają osiągnięcie jakości zbliżonej do druku offsetowego.
Dodatkowo funkcja przetwarzania kolorów w KM-1 pozwala w prosty sposób dopasować i utrzymać dokładność barw spotowych oraz barw procesowych w ramach szerokiego wachlarza kolorystycznego.
Drukowanie na KM-1 może być zlecane przez internet, z folderu podręcznego lub w toku pracy. Zastosowanie tonera UV sprawia, że atrament szybciej wysycha, a przy tym charakteryzuje się dużą odpornością na działanie światła i zadrapania. W rezultacie niewielkie nakłady mogą być wysyłane natychmiast po druku do dalszej obróki introligatorskiej.
”Wprowadzenie do sprzedaży maszyny KM-1 to rewolucja w segmencie cyfrowych maszyn w formacie B2, która otwiera przed Konica Minolta całkowicie nowe możliwości ekspansji rynkowej. AccurioJet KM-1 to nie tylko profesjonalna maszyna drukująca na wszelkiego typu materiałach poligraficznych – to także nowe możliwości rozwoju biznesowego dla jej użytkowników. Z pierwszych obserwacji rynkowych wynika, że branża poligraficzna w Polsce jest żywo zainteresowana tego typu urządzeniami, a wstępne rozmowy, które przeprowadziliśmy, są bardzo obiecujące” – mówi Tomasz Habierski, Industrial Printing Product Manager w Konica Minolta Business Solutions Polska.
Drukarnie wyposażone w system KM-1 będą mogły przyjmować zlecenia na wydruki, których – ze względu na niski nakład, wyjątkowo krótkie terminy realizacji, format czy konieczność przetwarzania zmiennych danych – nie mogły dotychczas realizować w technice offsetowej.
Projektanci zadbali również, aby użytkownicy KM-1 mogli sami dokonywać rutynowej obsługi, zmieniać głowice oraz inne części, jak w przypadku maszyn offsetowych. Dzięki temu produkcja nie będzie spowolniona przez oczekiwanie na serwis.

Opracowano na podstawie informacji firmy Konica Minolta