Mimaki na targach Heimtextil 2018
11 gru 2017 10:33

Firma Mimaki będzie wystawcą na targach Heimtextil 2018 (9-12 stycznia 2018, Frankfurt). Firma, będąca pionierem o bardzo dużym dorobku w cyfrowym druku na materiałach włókienniczych, przedstawi drukarki do bezpośredniego druku na tekstyliach oraz urządzenia sublimacyjne, a także zaprezentuje zadrukowane materiały tekstylne.

„Heimtextil jest bardzo ważnym wydarzeniem dla Mimaki - mówi Ronald van den Broek, dyrektor ds. sprzedaży w Mimaki Europe. - W tym roku jesteśmy szczególnie podekscytowani możliwością porozmawiania z gośćmi, nie tylko o bazowych i średniej klasy drukarkach do druku na materiałach włókienniczych, ale także o naszej serii urządzeń Pro do wysokonakładowych zastosowań tekstylnych. Projektanci mody i inni uczestnicy targów z pewnością znajdą inspirację, odwiedzając nasze stanowisko i zapoznając się z możliwościami współczesnych rozwiązań do druku na materiałach włókienniczych”.

Firma Mimaki zaprasza wszystkich projektantów i producentów towarów domowych do odwiedzin w sporych rozmiarów strefie zastosowań drukarskich, gdzie będzie można obejrzeć wydrukowane cyfrowo materiały tekstylne i dekoracje takie jak: prześcieradła, poduszki, zasłony prysznicowe, tapety, dywany i wiele innych. Stanowią one nie tylko odzwierciedlenie wszechstronności rozwiązań drukarskich Mimaki, ale służą również jako tablica nastrojów dla wschodzących trendów rynku. Goście zostaną zachęceni do przeanalizowania własnych strategii produkcyjno-projektowych oraz wybrania najlepszych obszarów zastosowania druku cyfrowego. Niezależnie od tego, czy w grę wchodzi produkcja próbek, niestandardowych akcesoriów domowych, czy też mało- i średnionakładowych produktów włókienniczych, możliwości zastosowania cyfrowego druku tekstylnego rosną z każdym dniem.

Podczas targów firma Mimaki zademonstruje wydajne i przystępne cenowo rozwiązania do druku na szerokiej gamie naturalnych i sztucznych tkanin. Zaprezentowane zostaną:

  • Urządzenia Mimaki serii Tx300P, czyli wszechstronne i łatwe w obsłudze cyfrowe drukarki do tekstyliów wykorzystujące jednocześnie dwa rodzaje atramentu. System dwuatramentowy pozwala wykorzystać jedno urządzenie do wykonywania druku tekstylnym atramentem pigmentowym na bawełnie oraz atramentem sublimacyjnym na poliestrze, bez potrzeby poświęcania czasu i środków na zmianę atramentu. Ponieważ są to dwa najczęściej wykorzystywane rodzaje atramentu do materiałów włókienniczych, urządzenia z serii Tx300P pozwalają na błyskawiczne rozpoczęcie pracy, niezależnie od rodzaju zadrukowywanej tkaniny.

  • Drukarki sublimacyjne do materiałów tekstylnych. Firma Mimaki oferuje szeroki wachlarz drukarek sublimacyjnych – od urządzeń podstawowych po drukarki wielkoformatowe do zastosowań o dużym nakładzie. Atramenty Mimaki mają certyfikat OEKO-TEX, pozwalają uzyskiwać świetne kolory i oferują żółte oraz różowe warianty fluorescencyjne. OEKO-TEX to wiodący na świecie system testów i certyfikacji surowców, półproduktów i produktów włókienniczych. Prowadzone w jego ramach badania mają wykluczyć udział substancji szkodliwych i zapewnić zgodność z wymogami dotyczącymi zdrowia ludzi i wpływu na środowisko.

„Chcemy, aby nasze stanowisko inspirowało wszystkich odwiedzających - dodaje van den Broek. - Ale szczerze mówiąc, to raczej my czerpiemy inspirację od naszych gości! Jest to bardzo kreatywna grupa i chcemy podzielić się z nią pomysłami, które zainspirują nas wspólnie na drodze ku przyszłym rozwiązaniom z zakresu cyfrowego druku tekstylnego.”

Opracowano na podstawie informacji firmy Mimaki