Odkrywanie możliwości druku
11 gru 2017 10:10

6 grudnia w Warszawie odbyło się ostatnie spotkanie w ramach ogólnopolskiego Roadshow Canon i DKS dla przedstawicieli branż poligraficznej i reklamowej. Całodniowa konferencja pt. „Odkryj potencjał druku – nowe technologie Canon” miała formę warsztatów i prezentacji specjalistów od rozwiązań cyfrowego druku, zarządzania kolorem i proofingu. Wcześniej spotkania odbyły się w Bydgoszczy, Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu, przyciągając rzesze zainteresowanych.

Roadshow to wydarzenie skierowane w szczególności do przedstawicieli branży poligraficznej oraz firm i agencji kreatywnych, które na potrzeby swojej działalności wykorzystują wysokiej jakości materiały drukowane.

Główne tematy spotkania

  • Proofing

Podczas spotkania eksperci opowiedzieli, jak ważnym elementem w przygotowaniu materiałów do druku jest proofing oraz w jaki sposób go wydrukować, zmierzyć poprawność uzyskanych kolorów oraz wystawić certyfikat zgodny z normami ISO. Przykładowe proofy zostały wydrukowane na ploterze Canon IPF 6450 wyposażonym w głowicę spektrofotometryczną przy użyciu oprogramowania EFI Fiery XF.

  • Przygotowanie plików i personalizacja + 100 proc. cyfrowy druk

Gościom spotkania zaprezentowano także unikalną, ze względu na możliwości pracy z różnymi mediami i jakością druku, technologię nowej rodziny urządzeń do druku czarno-białego VarioPrint 140. Technologia ta w połączeniu ze specjalistycznym oprogramowaniem PRISMAprepare umożliwia pełne przygotowanie plików do druku, również z personalizacją dokumentów.

  • Personalizacja graficzna druku kolorowego

Sposoby zarabiania na drukowaniu danych zmiennych były kolejnym tematem konferencji. Specjaliści zaprezentowali najnowszą rodzinę urządzeń imagePress C850 w połączeniu z unikalnymi możliwościami oprogramowania DirectSmile VDP Generator.

  • Utrzymanie wysokiej jakości druku – narzędzia EFI Fiery

Omówione zostały także zestaw narzędzi oraz zasady utrzymania wysokiej jakości druku na urządzeniach sterowanych kontrolerami Fiery. W trakcie prezentacji przedstawiono narzędzia, takie jak Image Viewer, Image Enhance Visual Editor oraz edytor kolorów specjalnych, które pozwalają na edycję i automatyczną korekcję jakości, a także edycję i dostosowanie kolorów specjalnych. Pokazane zostały również sposoby unikania błędów związanych z jakością, sposoby automatyzacji zadań i zwiększenia wydajności.

  • Technologia Canon UVGel

Zaprezentowano także technologię cyfrowego druku wielkoformatowego roll-to-roll w formacie 64”. Technologia UVgel rewolucjonizuje produktywność, jakość oraz gwarantuje niespotykany dotychczas proces automatyzacji. Ploter Oce Colorado 1640 umożliwia druk z wysoką prędkością w zestawieniu z oczekiwaną jakością.

O możliwościach prezentowanych rozwiązań opowiadali: Adam Kulikowski – właściciel firmy Letrabit; Michał Młynarczyk – product manager IPS Product & Application; Krzysztof Kuligowski – Professional Print product manager w Canon Polska; Krzysztof Pawluk – technical sales support; Tomasz Miękus – product business developer LFP z bogatym doświadczeniem zawodowym w branży Visual Communication, ekspert w dziedzinie aplikacji i technologii druku wielkoformatowego.

„Poprzednie konferencje pokazały, jak dużą popularnością cieszy się formuła tych wydarzeń i jakie korzyści daje uczestnikom. Okazja zobaczenia na żywo możliwości najnowszych technologii w obszarze druku i porozmawiania z ekspertami to świetny sposób na zapoznanie się z nowościami rynkowymi – powiedział Wiktor Różański, Document Solutions Country Director, Canon Polska. - Wobec szybko zmieniających się technologii druku niełatwo być na bieżąco, to zaś stanowi klucz do sukcesu wszystkich firm działających w tym obszarze. Formuła naszych spotkań pozwala ich uczestnikom na bezpośredni kontakt z prezentowanymi rozwiązaniami sprzętowymi i oprogramowaniem, co stanowi o sile naszego ogólnopolskiego Roadshow”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon Polska