Iwonex po raz kolejny wybiera Duplo
13 gru 2017 11:16

Drukarnia Iwonex z Siedlec od 10 lat inwestuje w systemy z oferty Duplo Polska. Tym razem zdecydowała się na zakup urządzenia do broszurowania - Duplo 600i.

Pierwsza inwestycja drukarni Iwonex w rozwiązanie Duplo miała miejsce w 2007 roku - był to system Duplo 2000. Wraz z rozwojem zakładu już 3 lata później pojawił się tu większy system - Duplo 5000. Niedawno firma musiała pomyśleć o zakupie jeszcze wydajniejszego rozwiązania do broszurowania. „Przeprowadziliśmy testy konkurencyjnych maszyn – mówi Milena Konarska, dyrektor zarządzająca drukarnią Iwonex - jednak okazało się, że Duplo po raz kolejny spełniło wszystkie nasze oczekiwania. Przede wszystkim jest to proste w obsłudze i intuicyjne urządzenie, a fakt, że nasi operatorzy od lat znają jego wcześniejsze modele, był dla nas jednym z ważniejszych argumentów przemawiających za tą właśnie inwestycją. Ale decydującym był fakt, że urządzenie jest bardzo wydajne – obsługuje do 6000 broszur na godzinę - i zapewnia wysoką jakość produkcji, co było priorytetowe w kontekście naszych potrzeb. Nieustannie bowiem przybywa nam klientów, a również dotychczasowi oczekują coraz krótszego czasu realizacji swoich zleceń. Dlatego musimy dopasowywać się do ich oczekiwań. Ponieważ naszym wyróżnikiem od lat jest terminowość, musimy tak przeprowadzać inwestycje, aby nie zawieść dotychczasowych oraz stać się atrakcyjnymi dla potencjalnych klientów”.

Drukarnia Iwonex powstała w 1995 roku. Klientom oferuje kompleksową obsługę: od projektu aż po wykańczanie; wykonywane są tu produkty z zakresu szeroko pojętego akcydensu. Firma wykorzystuje głównie technikę offsetową (ok. 70 proc. produkcji); ale również technikę sitodrukową, fleksograficzną, druk cyfrowy oraz wielkoformatowy. Niedawno w parku maszynowym firmy pojawił się innowacyjny ploter płaski do zadrukowywania podłoży sztywnych. „Nasze możliwości w tym zakresie są ogromne, a zakup urządzenia otworzył nas na nowe branże i klientów. Od początku naszej działalności – podkreśla Iwona Księżopolska, właścicielka firmy - Iwonex stawia bowiem na najwyższą jakość świadczonych usług. Dlatego stale inwestujemy w nowy sprzęt i technologie. W ostatnim czasie priorytetem był dla nas system broszurujący, który po wielu innych inwestycjach w sprzęt do introligatorni (...) oraz zakupie nowej maszyny drukującej stał się pilną potrzebą. Fakt, że znaliśmy pana Arkadiusza Wojtczaka, odpowiedzialnego od wielu lat za serwis Duplo, a także za sprzedaż tych urządzeń na rynku polskim, był dla nas kolejnym argumentem przy podejmowaniu decyzji o zakupie. (...)”.

Innowacyjną cechą systemu Duplo 600i, co podkreśla Milena Konarska, jest tzw. inteligentne zbieranie arkuszy. „Jest to możliwość programowania każdej półki z wieży systemu w zakresie pobierania odpowiedniej ilości arkuszy – mówi Arkadiusz Wojtczak. – Użytkownik może zaprogramować urządzenie w ten sposób, by w jednym cyklu pobierało np. 2 kartki z pierwszej półki, 3 kartki z innej czy 5 jeszcze z innej. To bardzo przydatne rozwiązanie przy produkcji materiałów reklamowych, a także przy druku cyfrowym. Dodatkowo, co warto podkreślić, system Duplo 600i ma ogromne możliwości w zakresie regulacji wież z poziomu komputera, dzięki czemu zapewnia wyższą jakość i precyzję użytkownikom”.

Fakt, że w drukarni pracował wcześniej system 5000, sprawił, że produkcja na nowym systemie ruszyła niemal od razu. „Niepotrzebne były tu jakieś rozbudowane szkolenia, bo system jest bardzo intuicyjny w obsłudze i niemal każdy może po krótkim przeszkoleniu go obsługiwać. Dzięki temu też bez żadnych przestojów mogliśmy kontynuować produkcję, korzystając już z nowego rozwiązania. Co ważne – sam termin dostawy systemu, jaki zaoferowała nam firma Duplo, także był bardzo atrakcyjny. W ciągu zaledwie niespełna 3 tygodni maszyna mogła rozpocząć pracę w naszym przedsiębiorstwie” – mówi Iwona Księżopolska.

Duplo Polska zaproponowała drukarni Iwonex także przedłużony czas gwarancji urządzenia.

Opracowano na podstawie informacji firmy Duplo Polska