Screen i Meccanotecnica łączą siły
15 gru 2017 10:17

Firmy Screen Europe i Meccanotecnica podjęły współpracę, w ramach której planowane jest połączenie pakietu rozwiązań EQUIOS do produkcji książek (EQUIOS Book Solution) oferowanego przez Screen z automatyczną maszyną do składania i szycia bloków książkowych Universe Sewing firmy Meccanotecnica. Zaprojektowany jako jeden interfejs do automatyzacji zarządzania zadaniami, EQUIOS wspomaga prawidłową impozycję niezbędną dla rozwiązań do wykańczania książek o wysokiej jakości. Najnowsze ulepszenia zawierają m.in. funkcję przetwarzania danych zmiennych dla dynamicznych kodów kreskowych wymaganych do identyfikacji sygnatur i bloków książek do szycia.

Aby zapewnić, że ukończona książka będzie zarówno doskonałej jakości, jak i przystępna cenowo, niezbędne jest zachowanie dokładności i spójności podczas całego procesu produkcyjnego - komentuje Stefano Formentini, dyrektor ds. marketingu w firmie Meccanotecnica. - Jest to szczególnie ważne na etapie wykończeniowym, gdzie elementy takie jak jakość szycia i kolejność stron są kluczowe dla gotowego produktu. Dzięki 75-letniemu doświadczeniu Screen, EQUIOS - cyfrowe rozwiązanie workflow - zapewnia niezawodność i produktywność w całym cyklu pracy.”

Współpraca z firmą Meccanotecnica jest przywilejem; to marka znana z niezawodności i wydajności w sektorze wykańczania książek i służy ogromnej grupie klientów na całym świecie - mówi Bui Burke, starszy wiceprezes ds. sprzedaży w Screen Europe. - Screen zapewnia innowacje technologiczne i współpracę, która poprawia jakość, niezawodność i wydajność - nie tylko w naszych własnych produktach, ale w całej linii produkcyjnej. (…).”

Firma Meccanotecnica wprowadziła na rynek nową maszynę Universe Sewing Web-fed w lutym tego roku. Automatyczna maszyna do składania i szycia bloków książkowych została zaprojektowana na potrzeby produkcji wysokiej jakości książek z zaciskanym grzbietem bezpośrednio z wstępnie zadrukowanej roli. Universe Sewing wykonuje kilka procesów naraz, w tym: rozwijanie, cięcie, nacinanie i składanie, zbieranie i szycie. To doskonała opcja dla cyfrowych, zwojowych maszyn drukujących, które muszą efektywnie zarządzać długimi i krótkimi pracami, jednocześnie eliminując etapy nieproduktywne.

Nowe funkcje Screen EQUIOS będą dostępne od stycznia 2018 r. dla maszyny Screen Truepress Jet520HD.

Na podstawie informacji firmy Screen Europe opracował TP