Większe moce produkcyjne papierni w Kostrzynie
15 gru 2017 10:02

Zarząd Arctic Paper SA wraz z Radą Nadzorczą podjął decyzję o rozpoczęciu realizacji projektu inwestycyjnego w spółce zależnej Arctic Paper Kostrzyn SA, którego celem jest zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu. Wartość inwestycji jest szacowana na około 10 mln EUR (ok. 42 mln PLN) i zostanie sfinansowana ze środków transzy B kredytu inwestycyjnego udostępnionego przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Zakończenie prac inwestycyjnych jest planowane na pierwszą połowę 2019 roku.

Po zakończeniu inwestycji fabryka Arctic Paper w Kostrzynie zwiększy roczne moce produkcyjne do 315 000 ton papieru wysokogatunkowego w porównaniu z 285 000 tonami obecnie, czyli o ponad 10 proc.

Poza zwiększeniem zdolności produkcyjnych planowana inwestycja wpłynie na wzrost efektywności wykorzystania zasobów i sprawności operacyjnej zakładu w Kostrzynie. Inwestycja wzmocni konkurencyjność produktów Grupy Arctic Paper i będzie miała wpływ na jej przyszłe wyniki operacyjne

Mamy silną wiarę w przyszłość i widzimy możliwości rozwoju w rentownych segmentach rynku papierów wysokogatunkowych. Dzięki planowanej inwestycji w Arctic Paper Kostrzyn zwiększamy moce produkcyjne i efektywność operacyjną w naszej największej papierni, aby jeszcze lepiej zaspokajać potrzeby naszych klientów” – skomentował Per Skoglund, prezes zarządu Arctic Paper.

Arctic Paper Kostrzyn produkuje wysokiej jakości niepowlekany, bezdrzewny papier pod marką Amber. Zakład jest największym producentem papieru offsetowego i drugim największym producentem papieru graficznego w Polsce.

Opracowano na podstawie informacji firmy Arctic Paper