Wielkoformatowy grudniowy OpenDay
15 gru 2017 09:52

7 grudnia w siedzibie firmy Atrium Centrum Ploterowe - polskiego dystrybutora m.in. marek Mutoh i Artemis – miały miejsce ostatnie w tym roku prezentacje technologii druku wielkoformatowego.

Ekologiczne, czyli tzw. zielone technologie stają się w dzisiejszych czasach jedynym słusznym wyborem. Plotery Mutoh ValueJet serii X pracują w technologii żywicznej: drukują ekologicznymi, certyfikowanymi w Europie atramentami Mutoh UMS, których skład bazuje na żywicach. Podczas Dni Otwartych goście mieli możliwość sprawdzenia, przetestowania i porównania kilku wielkoformatowych ploterów żywicznych o szerokości 1,37 i 1,62 m. W opolskim demolabie drukowałymodele: VJ-1324X, VJ-1638X oraz VJ-1604X.

Plotery ValueJet X różnią się szerokością i produktywnością. W zależności od wymagań i potrzeb użytkownika, ich prędkość maksymalna sięga od 15 do prawie 100 m2/h. Wszystkie wykorzystują japońskie technologie: Mutoh Intelligent Interweaving i Mutoh DropMaster.

Cechą odróżniającą „zieloną” technologię w ploterach Mutoh od innych tzw. eko-rozwiązań na rynku jest niski (nawet kilkakrotnie niższy) pobór prądu.

Podczas grudniowego spotkania uczestnicy mieli także możliwość sprawdzenia 3 drukarek LED-UV firmy Mutoh: ValueJet 626UF, ValueJet 426UF oraz ValueJet 1626UH.

Dostępne były również plotery Artemis: solwentowe Artemis Vector i Artemis KM 32xx, rolowy ploter LED – Artemis Pulsar, który w tym roku znalazł w Polsce kilkunastu nabywców oraz flatbed UV - Artemis Orion.

Goście, którzy 7 grudnia przybyli do opolskiego kompleksu Atrium-Ikonos, mieli także okazję zapoznać się z wieloma nowościami z zakresu materiałów Ikonos do druku i dekoracji.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium