Atrium dystrybutorem ploterów EFI
20 gru 2017 12:26

Portfolio profesjonalnych urządzeń do druku wielkoformatowego firmy Atrium Centrum Ploterowe powiększyło się o drukarki EFI.

Współpraca pomiędzy amerykańskim producentem ploterów wielkoformatowych EFI a firmą Atrium Centrum Ploterowe rozpoczęła się w listopadzie 2017 r. O tym ważnym wydarzeniu mówi prezes zarządu Atrium, Maciej Juchkiewicz: „Nawiązanie współpracy z firmą EFI jest dla naszej firmy ogromnym wyróżnieniem i potwierdzeniem profesjonalizmu nabytego podczas 25 lat działalności firmy Atrium, ale także wyzwaniem.

Organizacja firmy EFI stoi na najwyższym światowym poziomie. Mam tu na myśli szczególnie działy serwisu, handlowy oraz marketingu. Nie bez przyczyny najpierw wymieniłem dział serwisu, ponieważ jesteśmy świadomi, że zakup profesjonalnego sprzętu to dla klienta pierwszy krok, a najważniejsza jest bezproblemowa eksploatacja i sprawna obsługa posprzedażowa. Aktualnie rozbudowujemy dział serwisu oraz dział handlowy. Trwają już szkolenia, które zostaną zakończone w styczniu 2018. Nasz zespół jest pełen entuzjazmu. Otrzymujemy bardzo dobre wsparcie zarówno z polskiego oddziału EFI, jak i z europejskiego centrum w Brukseli, a także bezpośrednio z USA.”

Wraz z rozpoczęciem współpracy EFI i Atrium oferta polskiego dystrybutora powiększyła się o 5 urządzeń: EFI Pro 24f, EFI Pro 16h, EFI H1625 LED, EFI H1625-RS oraz EFI H1625-SD.

Pierwsze dwie maszyny EFI zostaną zaprezentowane na stoisku Atrium na targach RemaDays w lutym 2018 r.

EFI Pro 24f to przemysłowy flatbed o szerokości stołu 2,40 m i długości 1,20 m. Nad 4-strefowym stołem z podsysem porusza się ruchoma brama z karetką wyposażoną w nowoczesne głowice. Pracują one w technologii zmiennej wielkości kropli (grayscale). EFI Pro 24f to drukarka 4-kolorowa z 2 kanałami koloru białego. Posiada funkcję „multiboard”, czyli możliwość jednoczesnego drukowania różnych prac na różnej wielkości formatkach. Strefy podsysu o standardowych rozmiarach eliminują potrzebę dodatkowego maskowania. Zadruk może się odbywać od krawędzi do krawędzi na materiałach i obiektach o grubości do 5 cm. Nad całością czuwa oprogramowanie EFI Fiery proServer Core z technologią przyspieszonego ripowania FAST RIP. Wydajność drukarki sięga 107 m2/h.

Drugi z serii „pro” EFI Pro 16h to hybrydowy, czyli rolowo-stołowy ploter LED o szerokości 165 cm i produktywności do 91 m2/h. Jest to również przemysłowa drukarka, wyposażona w głowice drukujące w technologii zmiennej wielkości kropli. EFI Pro 16h drukuje atramentami CMYK i jest wyposażony w podwójny kanał koloru białego w celu zachowania wysokiej prędkości drukowania tym kolorem. Warto wspomnieć, że kolor biały w ploterach EFI jest śnieżnobiały. „Szesnastka” umożliwia zadruk w wysokiej rozdzielczości, do 1200x1200 dpi. Jest wyposażona w wiele „pro” rozwiązań takich jak: listwa antystatyczna, modułowy stół, energooszczędne lampy LED, serwer EFI Fiery pro Server Core.

Drukarki EFI serii H1625-XX to hybrydowe urządzenia do zadań specjalnych. Model H1625-LED jest 4-kolorową drukarką LED o szerokości 1,65 z opcjonalnym kolorem białym. Jej produktywność sięga 42 m2/h. Maksymalna rozdzielczość druku to 1200x600 dpi. Głowice posiadają 8 poziomów skali szarości. Model EFI H1625-SD to z kolei bliźniacza maszyna, przeznaczona do zadruku materiałów termoformowanych.

Drukarka H1625-RS to hybryda do drukowania znaków drogowych. Wyposażona w atramenty 3M umożliwia produkcję znaków spełniających wymagania dotyczące ruchu drogowego. Urządzenie pozwoli także na produkcje oznakowania tymczasowego i niecertyfikowanego, znaków bezpieczeństwa, informacji turystycznych, kierunkowskazów itp. Technologia cyfrowa gwarantuje stały i niski koszt produkcji w każdym nakładzie, od jednego do setek egzemplarzy.

„Jesteśmy dumni z faktu, iż Atrium jako jedna z niewielu firm w Polsce posiada w swojej ofercie portfolio najlepszych światowych marek w każdym segmencie rynku: Mutoh (plotery eko), EFI (plotery LED-UV), Shield (laminatory), Onyx (oprogramowanie) itd. - kontynuuje Maciej Juchkiewicz. - Zdajemy sobie sprawę, że naturalnym i następnym krokiem dla naszych klientów po zakupie plotera eko na bazie technologii żywicznych (Mutoh Nano-Resin UMS) jest zakup plotera LED-UV, którego najważniejszymi zaletami są szeroka gama możliwych do zadruku podłoży, energooszczędność, ekologia. Jest to technologia przyszłości, która pozwoli rozwijać się firmom reklamowym poprzez zdobywanie nowych rynków niedostępnych dla technologii eko, np. meblarstwo (druk na różnych płytach, w tym na szkle), wyposażenie wnętrz itd.”

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium