OKI Europe wprowadza system do druku na kopertach
20 gru 2017 10:37

System do druku na kopertach dedykowany serii urządzeń graficznych OKI Pro9 sprawia, że drukowanie krótkich serii nawet na niewielkich kopertach staje się opłacalne. Otwiera to też nowe możliwości drukowania zaproszeń oraz innych wysokiej jakości produktów przesyłanych drogą pocztową i umożliwia punktom usługowym i drukarniom czerpanie korzyści z ewoluujących trendów w marketingu bezpośrednim.

System do druku na kopertach to szansa dla użytkowników drukarek graficznych Pro9 firmy OKI na zróżnicowanie ich działalności na dwa sposoby. Po pierwsze system umożliwia wydruk krótkich serii zmiennych danych w czasie krótszym niż czas potrzebny do wytworzenia matryc drukarskich i napełnienia farbą maszyny drukującej, co więcej - nie wiążą się też z nim żadne koszty konfiguracyjne. Po drugie urządzenie Pro9542 z systemem do druku na kopertach oferuje możliwość drukowania z wykorzystaniem pełnej gamy kolorów CMYK oraz dodatkowo koloru białego, dzięki czemu gwarantuje ono wyjątkowe, przykuwające wzrok efekty: doskonałą biel i żywe kolory na kolorowych kopertach.

Mimo dynamicznego rozwoju marketingu bezpośredniego za pośrednictwem poczty elektronicznej, przesyłki typu direct mail nadal są postrzegane przez klientów jako bardziej osobiste i wzbudzające zaufanie. Z badań przeprowadzonych przez Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego (Direct Marketing Association) wynika, że mimo rosnącej liczby kampanii promocyjnych w internecie przesyłki reklamowe direct mail nadal przewyższają te przesyłane drogą elektroniczną. Badania pokazały bowiem, że zaledwie 44 proc. respondentów było w stanie przypomnieć sobie nazwę marki po kampanii przeprowadzonej za pośrednictwem poczty elektronicznej, natomiast aż 75 proc. ankietowanych zapamiętało markę w przypadku przesyłek direct mail” - mówi Shun Mochizuki, senior marketing manager, Small Format Printers, OKI Europe Ltd.

Jednak 51 proc. klientów korporacyjnych preferuje kampanie mieszane z uwagi na wygodę, jaka wiąże się z wykorzystaniem poczty elektronicznej, stąd potrzeba krótszych, ale bardziej znaczących i zwracających uwagę serii materiałów direct mail. Niezrównane możliwości, jakie oferują drukarki Pro9 z systemem do druku na kopertach, jeśli chodzi o wydruki z wykorzystaniem pełnej gamy kolorów CMYK plus bieli, otwierają przed punktami usługowymi i drukarniami szansę zaoferowania znacznie bardziej wyrazistej kolorystyki wyróżniającej wydruk w stosunku do oferty konkurencji. Dodatkowo model Pro9542 zapewnia wysoką jakość druku CMYK na podkładzie o wysokiej gęstości barwy białej przy pojedynczym przejściu nośnika, co gwarantuje wysoką wydajność w zakresie zadruku jasnych, ciemnych i przezroczystych nośników” – dodaje Mochizuki.

System do druku na kopertach firmy OKI składa się z podajnika kopert oraz tacy odbiorczej opracowanych przez OKI, pozwalających zwiększyć wydajność. W skład systemu, który jest prosty do konfiguracji i niezwykle elastyczny w zakresie obsługi mediów, wchodzi także dedykowany zespół utrwalający do kopert (fuser), redukujący zagniecenia i zapewniający jednolity druk na szerokiej gamie wzorów i nośników. System umożliwia drukowanie na kopertach w bardzo szerokim zakresie rozmiarów (C7 do 13”x15”) w imponująco szybkim tempie (do 500 kopert DL w niecałe 12 minut).

Opracowano na podstawie informacji firmy OKI