Christof Naier nowym CEO firmy Gallus
27 gru 2017 10:15

Po 15 latach u steru Grupy Gallus, Klaus Bachstein podjął decyzję o odejściu z firmy w celu dalszego rozwoju zawodowego. Bachstein dołączył do firmy Gallus 1 października 1995 r. by objąć stanowisko dyrektora ds. marketingu, rozwoju biznesu i sektora sitodruku, a następnie przejął odpowiedzialność za usługi i sprzedaż. W czerwcu 2002 r. objął stanowisko CEO w Gallus Group.

Bachstein stał na czele wielu ważnych zmian dokonujących się w firmie, takich jak wprowadzenie pierwszej maszyny do produkcji etykiet z serwonapędem Gallus RCS, zastosowanie technicznego granitu jako modułu rdzeniowego dla jednostek drukujących i przetwarzających w maszynie Gallus ECS 340,  opracowanie i wprowadzenie platform drukujących Gallus Labelmaster oraz Gallus Labelfire, rozwój technologii sitodruku poprzez nowe procesy powlekania dla produkcji form drukowych do szerokiego zakresu zastosowań w branży etykiet i druku funkcjonalnego.

W połowie 2014 r. grupa Gallus została przejęta przez Heidelberger Druckmaschinen AG, w związku z czym ważne jednostki biznesowe i funkcje, które miały potencjał synergii w celu zwiększenia korzyści dla klientów w grupie Heidelberg, zostały od tego czasu zintegrowane, zachowując przy tym markę Gallus. Objęło to rozwój rynku przez organizacje sprzedaży i usług Heidelberga, opracowanie i produkcję wspólnych platform technologicznych, takich jak inkjetowe zespoły drukujące i oprogramowanie maszyn Gallus Labelfire, oraz wykorzystanie platform usługowych Heidelberga w celu udoskonalenia działu serwisu Gallusa.

Od stycznia 2018 r. kontynuacją rozwoju firmy Gallus w ramach grupy Heidelberg będzie kierował Christof Naier. Dołączył on do firmy Gallus w lipcu 2012 r., najpierw jako dyrektor ds. sprzedaży, marketingu i etyki usług biznesowych, a od lipca 2017 r. pełnił rolę dyrektora generalnego sektora produkcji etykiet. Naier będzie nadal rygorystycznie wdrażał strategię rozwoju firmy Gallus zainicjowaną trzy lata temu i będzie pracował nad szybszym rozwojem cyfrowego biznesu firmy.

Zarząd firmy Gallus Holding AG dziękuje Klausowi Bachsteinowi za wkład w rozwój firmy i życzy mu wszelkich sukcesów w przyszłych przedsięwzięciach.

Na podstawie informacji grupy Gallus opracował TP