EFI wprowadza pakiet Fiery Textile Bundle
15 sty 2018 09:45

Przedsiębiorstwa, które chcą się rozwijać w sektorze cyfrowej przemysłowej produkcji tekstyliów dedykowanych branżom odzieżowej i dekoracyjnej, będą mogły wzbogacać swoją działalność dzięki nowemu EFI Fiery Textile Bundle - zestawowi innowacji workflow w zakresie projektowania i produkcji. Nowy pakiet – przeznaczony do użytku z cyfrowymi, inkjetowymi maszynami EFI Reggiani - zawiera nowe wtyczki Fiery DesignPro Adobe Illustrator i Photoshop, umożliwiające wydajne tworzenie profesjonalnych projektów do wykorzystania w druku na tekstyliach, oraz najnowszy cyfrowy interfejs Fiery proServer (DFE), zapewniający wysoką jakość produkcji.

Wraz z Fiery DesignPro EFI oferuje możliwość dokładnego dopasowania kolorów, współdzielenia palet barw w zespole projektowym w czasie rzeczywistym, projektowania profesjonalnych i powtarzalnych wzorów, a także tworzenia wielu kolorów z jednego projektu. Wtyczki działają w środowisku znanym projektantom, w programach Adobe Photoshop i Illustrator, co powoduje zmniejszenie krzywej uczenia się i skrócenie czasu projektowania.

Zestaw zawiera także nową wersję 6.5 EFI Fiery proServer DFE, zaawansowaną ofertę dla wielko- i superwielkoformatowych drukarek atramentowych, która zapewnia doskonałą wydajność EFI Fiery i technologię kolorystyczną w rodzinie przemysłowych maszyn drukujących na tekstyliach EFI Reggiani. Fiery proServer gwarantuje spójność kolorów w trakcie pracy dzięki profilom kolorów, które można wykorzystać w całym procesie projektowania i produkcji.

„Fiery Textile Bundle zapewnia nowe, cenne narzędzia do dalszej automatyzacji i usprawnienia procesu projektowania oraz przygotowalni dla klientów EFI Reggiani, którzy chcą pozostać w czołówce innowacji - powiedziała wiceprezes EFI Reggiani i dyrektor generalny Adele Genoni. - Teraz z tym pakietem, zawierającym najnowszy serwer Fiery proServer, klienci Reggiani otrzymują sprawdzoną, wysokiej klasy technologię Fiery, dzięki czemu mogą być bardziej wydajni, produktywni i bardziej opłacalni.”

Wersja 6.5 serwera Fiery proServer obejmuje funkcje specyficzne dla branży tekstylnej, takie jak obsługa wielu typów atramentów i technologii kolorów, aby zapewnić najwyższą jakość druku o nasyconej czerni, precyzyjnych detalach i płynnych przejściach pomiędzy barwami. Doskonała technologia półtonowania gwarantuje czyste odcienie jasnych barw i pasteli, a także redukuje ziarnistość. Nowa wersja obsługuje cyfrowe operacje produkcyjne zarówno w bezpośrednim druku na tekstyliach, jak i w druku transferowym, a także zapewnia narzędzia produkcyjne dla produkcji step and repeat, zmiany wymiarów tkaniny podczas produkcji oraz zapewnienia dokładnego odwzorowania koloru marki.

Fiery Textile Bundle został zaprezentowany na ostatnich targach ShanghaiTex w Chinach. Nowe produkty wchodzą w skład kompleksowego ekosystemu EFI, który obejmuje oprogramowanie do projektowania EFI Optitex 2D/3D oraz cyfrowe maszyny drukujące EFI Reggiani – w tym nową maszynę Reggiani VOGUE do bezpośredniego zadruku tekstyliów, która również miała swój debiut na ShanghaiTex.

Na podstawie informacji firmy EFI opracował TP