Papiery powlekane Zanjet Coated do druku inkjetowego
18 sty 2018 14:34

W ofercie rynkowej niemieckiej firmy Zanders pojawił się ostatnio Zanjet - nowy, powlekany papier przeznaczony do druku atramentowego. Zanjet w wersjach z połyskiem oraz silk, dostępny w gramaturach: 90, 104, 115, 130, 150, 200 i 250 g/m2, znajduje zastosowanie w przypadku niewielkich nakładów materiałów promocyjnych wysokiej jakości. Ten rodzaj papieru sprawdza się szczególnie w druku kolorowych broszur, elementów kampanii mailingowych oraz miękkich okładek i książek. Zanjet jest wykorzystywany przez dwie wiodące niemieckie marki motoryzacyjne na potrzeby druku książek serwisowych.

Zanjet to dwustronnie powlekany papier stworzony z myślą o dużych prędkościach produkcyjnych uzyskiwanych w komercyjnym druku inkjetowym. Zaprojektowany we współpracy z firmą HP, Zanjet spełnia surowe standardy technologii ColorPRO. Jak zapewnia producent, papier ten gwarantuje optymalną wydajność drukowania, wysoką jakość, wyjątkowe odwzorowanie obrazów oraz ostrość detali uzyskiwane przy pełnej prędkości drukowania. Dwustronne nakładanie specjalnej warstwy chłonnej pozwala na szerokie pokrycie atramentem, zapewniając szybki proces suszenia i większą trwałość koloru bez straty połysku. Uzupełnieniem zalet tego rodzaju papieru są dobre właściwości przetwarzania, rafinacji i szerokie możliwości wykończeń.

Zanders, niemiecki producent najwyższej jakości papierów specjalnych, od roku 2015 realizuje produkcję kontraktową. Obecnie produkcja i sprzedaż stały się autonomiczne, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu Zanders jest w stanie wprowadzać na rynek produkt w sposób bezpośredni, łącząc wysoki poziom wydajności i efektywności z atrakcyjnymi cenami oferowanych papierów.

Opracowano na podstawie informacji firmy Zanders