Roland DG prezentuje nowe rozwiązania na targach ISPO 2018
29 sty 2018 12:08

Aby wykorzystać ogólnoświatową tendencję personalizacji przedmiotów, firma Roland DG prezentuje swoje rozwiązania podczas odbywających się w tym tygodniu, wiodących targów branży artykułów sportowych - ISPO 2018. Tegoroczna edycja targów zainteresowała 2700 wystawców i jak zapowiadają organizatorzy, przyciągnie 80 000 zwiedzających. Impreza odbywa się w dniach 28-31 stycznia w Messe Monachium.

Druk cyfrowy ułatwia przechodzenie od masowej produkcji do masowej personalizacji w szerokim zakresie produktów, generując wartość dodaną dla klientów, producentów oraz sprzedawców detalicznych. Roland DG – producent urządzeń do druku cyfrowego prezentuje technologię opracowaną w celu zaspokojenia potrzeb tej szybko rozwijającej się gałęzi przemysłu. Dzięki technologii Roland można w prosty sposób dostosować przedmioty sportowe i nadać im wyjątkowy charakter personalizując je na żądanie klientów. Mowa tu o produktach takich jak: piłki, deski surfingowe, kaski narciarskie, flagi, odzież i sprzęt sportowy.

Dla osób zainteresowanych zdobyciem wiedzy na temat tego, dlaczego i w jaki sposób można wykorzystać technologie cyfrowe do osiągania korzyści dzięki personalizacji, Rossella Barbizzi, odpowiedzialna za rynki zagraniczne w firmie Roland DG, wygłosi prezentację w ramach seminarium Akademii ISPO. Podczas sesji pt. „Zysk za pośrednictwem personalizacji: koncepcja sprzedaży Roland” przedstawi pełen wachlarz możliwości dostosowywania cyfrowego oraz nowe możliwości dla producentów i klientów końcowych.

Na stoisku firmowym goście zapoznają się z nowymi technologiami druku przystosowanymi do potrzeb obecnego i przyszłego rynku sportowego. Można zobaczyć m.in. drukarki Roland z serii VersaUV LEF, które sprawdzają się w przypadku personalizacji przedmiotów, pozwalając na bezpośrednie drukowanie tekstu i obrazów na szerokiej gamie materiałów, w tym na: akrylu, plastiku, drewnie, tekturze, metalu, szkle i skórze. Nadruk tego typu znajduje zastosowanie w przypadku różnych przedmiotów, takich jak: osłony na telefon, piłki golfowe, kołowrotki, krążki hokejowe, butelki na napoje, trofea i wiele innych.

Roland demonstruje także swoje kompaktowe urządzenie VersaSTUDIO BN-20 stosowane do produkcji naklejek, etykiet, plakatów, nadruków transferowych na odzieży i wyświetlaczach POS oraz w przypadku personalizacji koszulek graczy w punkcie sprzedaży. Odwiedzający stoisko będą też mieli możliwość bliższego poznania specyfiki urządzenia METAZA MPX-95, stacjonarnej drukarki zdjęć, która produkuje tekst i obrazy na tablicach, trofeach, medalach i wielu innych przedmiotach popularnych w branży sportowej.

Opracowano na podstawie informacji firmy Roland DG