Technologia nanodruku z firmą Avargraf
29 sty 2018 08:41

Firma Avargraf na swoim stoisku na targach RemaDays 2018 zaprezentuje jedno z najnowszych rozwiązań w swojej ofercie – nanodrukarkę Europrinter Nano-1602DX.

Urządzenie to – jak podaje dostawca – jest kompaktowym, precyzyjnym ploterem hybrydowym, przeznaczonym do zadrukowywania mediów giętkich podawanych z roli oraz mediów sztywnych występujących w postaci arkuszy i płyt (zadrukowywany materiał jest tu transportowany na pasie podającym). „Urządzenia te charakteryzują się niezwykle wysoką precyzją wykonania elementów mechanicznych – mówi Sławomir Kugaudo, prezes firmy Avargraf - która gwarantuje, przy niewielkich rozmiarach i niskiej wadze maszyny, niemal całkowity brak drgań negatywnie wpływających na jakość druku oraz bardzo wysoką, niespotykaną w rozwiązaniach innych producentów precyzję prowadzenia materiału, co z pewnością wyróżnia to rozwiązane. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na targach RemaDaysWarsaw, gdzie będzie można zobaczyć ploter w pracy. Szeroka gama możliwych do zadrukowania podłoży, najwyższa jakość druku, idealnie płaskie wydruki z powierzchnią w pełni elastyczną i ekstremalnie silnym przyleganiem wydruku do podłoża, a także prostota urządzeń i łatwość ich obsługi to cechy, które z pewnością spodobają się naszym gościom. To zupełnie nowe, niedostępne w innych technologiach możliwości”.

Nanodrukarki Europrinter – jak podaje ich producent - są nową, uniwersalną i elastyczną propozycją łączącą w sobie cechy dwóch technologii: druku ekosolwentowego i UV. Wykorzystują do pracy atramenty NANOthINK barwione substancjami (barwnikami) o wielkości cząstek mniejszej niż 100nm. Tak małe cząstki pigmentu sprawiają, że atrament wyprodukowany przy ich użyciu nie ma – jak podaje producent - szkodliwego wpływu na elementy drukarki (np. głowice drukujące), a wysoka pigmentacja i adhezja cząstek do podłoży powoduje, że można tu drukować bardzo cienkimi warstwami atramentu zachowując wysoką światłoczułość i odporność wydruków, bez potrzeby stosowania agresywnych rozpuszczalników.

Urządzenie Europrinter Nano-1602DX jest kompaktowe i posiada sztywną podstawę, a także automatyczny laserowy system pozycjonowania i kontroli grubości materiału, oraz kilka unikalnych – jak zapewnia jego producent – rozwiązań: dzielony na sekcje (3 strefy) system podciśnieniowego mocowania zadrukowywanego materiału, precyzyjne systemy jego prowadzenia (patent Europrinter),podgrzewania oraz suszenia wydruków. Ploter wyposażony jest też w niebieski lub czarny pas transportowy z systemem usuwania ładunków elektrostatycznych, a poprzez połączenie sieciowe (Ethernet) zapewnia komunikację z komputerem.

Opracowano na podstawie inf. firmy Avargraf