Polishdruk.pl i bigówko-falcerka Multigraf
31 sty 2018 11:49

 Drukarnia Argonex z Bydgoszczy (www.polishdruk.pl) zakupiła ostatnio bigówko-falcerkę Multigraf Touchline CF-375 z oferty Duplo Polska.

„Dzięki zakupowi bigówko-falcerki Multigraf Touchline CF-375 – mówi Jakub Chorobiński, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w drukarni Argonex - znacząco skrócił się proces produkcji w naszym zakładzie, a wydajność wzrosła trzykrotnie przy jednoczesnym zapewnieniu powtarzalności i najwyższej jakości realizowanych prac. Ma to ogromne znaczenie, bowiem zawsze zależy nam na spełnianiu oczekiwań rynku i klientów. (...)”.

Drukarnia Argonex powstała w 1992 r. i nieustannie się rozwija. Wykonuje głównie druki reklamowe, opakowania, kalendarze ścienne, przede wszystkim trójdzielne. W ostatnim czasie rozpoczęła także produkuję kart do gry. W par­ku ma­szy­no­wym dru­kar­ni pracują 8- i 5-kolorowa maszyna drukująca oraz kilka urządzeń cyfrowych. Istotnym krokiem w rozwoju przedsiębiorstwa było stworzenie w 2012 r. systemu do zamawiania druków online www.polishdruk.pl. Dzięki temu rozwiązaniu można obsługiwać klientów nie tylko z całej Polski, ale także z zagranicy.

Ponieważ zleceń nieustannie przybywa i klienci oczekują jak najszybszego czasu ich realizacji, firma musiała pomyśleć o rozwiązaniu usprawniającym produkcję materiałów reklamowych wykonywanych na grubszych gramaturach, wymagających dodatkowego bigowania. Okazało się, że urządzenie Multigraf Touchline CF-375 z oferty Duplo Polska spełnia te oczekiwania. Atutami tej maszyny są m.in. jej niewielkie gabaryty i mobilność. „Foldmaster Touchline CF- 375 – mówi Michał Moczulski z Duplo Polska, odpowiedzialny za zrealizowany kontrakt - posiada możliwość złamywania papieru o wyższej gramaturze, a także opcję pobierania arkusza za pomocą taśm ssących, co przy ultradźwiękowej detekcji podwójnych pobrań jest jego dodatkową zaletą. Szwajcarski producent zadbał także o istotną funkcję pozwalającą na bigowanie bez pękania zadrukowanej powierzchni. To bardzo ważny aspekt w przypadku wydruków cyfrowych, które realizuje drukarnia Argonex, gdyż zapewnia naprawdę solidnie wykonane bigi”.

„Co więcej, maszyna jest prosta w obsłudze – dodaje Jakub Chorobiński. - Zapewnia idealne i powtarzalne wykonywanie bigów oraz falcowanie. Jej ustawienie zajmuje kilka chwil, po czym urządzenie radzi sobie bez problemów z materiałami drukowanymi zarówno offsetowo, jak i cyfrowo”. Urządzenie wykorzystywane jest tu do bigowania i składania ulotek, jak również do bigowania tylnych części kalendarzy. „Obecnie możemy od ręki wykonać dowolną ich ilość, dzięki czemu skrócił się czas produkcji całego kalendarza. Generalnie - dzięki zredukowaniu czasu potrzebnego na cały proces produkcji - zdobyliśmy nowych klientów i każdemu możemy teraz zaoferować wykonanie np. ulotek składanych na grubszych gramaturach nawet w kilka godzin. To z pewnością daje nam przewagę konkurencyjną, dlatego inwestycję w rozwiązanie Duplo oceniamy bardzo pozytywnie”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Duplo Polska