Print Systems wprowadza usługę demetalizacji folii
6 lut 2018 10:40

Print Systems, dostawca technologii wytwarzania matryc fleksograficznych, wprowadza na rynek nową usługę demetalizacji folii aluminiowej wykorzystywanej w produkcji opakowań. Metoda ta jest oparta na innowacyjnej technologii SDF, która polega na usunięciu z folii metalizowanej warstwy aluminium (metalizy) o dowolnym kształcie, aby uzyskać przezroczyste „okienko”. Kosztowny do tej pory nadruk złota i srebra na folii opakowaniowej został zastąpiony szybkim, niedrogim procesem, w którym powstają realne, metaliczne kolory z możliwością pokazania produktu wewnątrz.

Aby uzyskać folię miejscowo zdemetalizowaną, wystarczy odpowiednio przygotować projekt opakowania, który będzie spełniał określone wymogi oraz minimalnie zmodyfikować proces drukowania. Ma to neutralny wpływ na nasycenie barw, gęstość optyczną i nie zmienia właściwości fizyczno-chemicznych samych farb oraz folii.

Po zadruku folia trafia do Print Systems, gdzie zostaje poddana specjalnej obróbce, której celem jest zdjęcie niepotrzebnej warstwy aluminium. Zdemetalizowana folia może zostać poddana kolejnemu procesowi, np. laminacji.

Wykorzystanie demetalizacji pozwala na uatrakcyjnienie opakowań i nadanie produktom charakteru premium. Metaliczny połysk i transparentne „okienko” przyciągają uwagę konsumentów, pozwalając im zobaczyć, co znajduje się w opakowaniu przed otwarciem i skłania do podejmowania lepszych, bardziej świadomych decyzji zakupowych.

Zastosowanie technologii demetalizacji otwiera nowe możliwości kreacji graficznej opakowania opartej na walorach autentyczności produktu i odpowiada rosnącym oczekiwaniom coraz bardziej wymagających konsumentów.

Usługa demetalizacji jest wykonywana na zlecenie drukarń fleksograficznych, a partnerzy Print Systems mogą bez dodatkowych nakładów inwestycyjnych poszerzyć zakres swojej oferty i dostarczać nowe, innowacyjne oraz bezpieczne opakowania do klientów końcowych.

Opracowano na podstawie informacji firmy Print Systems