Agfa Anapurna H1650i LED debiutuje na targach C!Print 2018
9 lut 2018 14:39

W lutym br. portfolio wielkoformatowych rozwiązań firmy Agfa, bazujących na technologii UV LED, zostało wzbogacone o nowy hybrydowy ploter Anapurna H1650i LED o szerokości zadruku 1,65 m. Miał on swój rynkowy debiut na targach C!Print 2018, odbywających się w dniach 6-8 lutego w Lyonie.
Anapurna H1650i LED to mniejsza wersja niezwykle popularnego, także w naszym kraju, uniwersalnego modelu Anapurna H2050i LED. Nowy model zadrukowuje różnorodne media sztywne i giętkie; dzięki technologii LED ich portfolio jest niezwykle szerokie, uwzględnia m.in. cienkie podłoża wrażliwe na wysokie temperatury. Jak zapewnia Agfa, użytkowanie plotera wiąże się też dzięki temu z niższymi całkowitymi kosztami jego eksploatacji i utrzymania. Wśród najważniejszych jego zalet producent wymienia m.in.: wysoką jakość, technologię „Think Ink Layer” umożliwiającą uzyskanie oszczędności w zużyciu atramentu oraz niezawodność w zakresie aplikowania opcjonalnej bieli kryjącej lub podkładowej. Co więcej – jak informuje Agfa – inwestycja w to rozwiązanie jest możliwa także dla firm dysponujących ograniczonym budżetem.
„Hybrydowe urządzenie Anapurna H1650i LED to wytrzymały, wszechstronny i zapewniający wysoką jakość ploter klasy entry-level, będący ekonomicznie uzasadnioną opcją dla wielu drukarń wielkoformatowych – mówi Philip Van der Auwera, menedżer produktu w firmie Agfa. – Pomimo mniejszych gabarytów został on wyposażony w rozwiązania standardowo obecne w maszynach klasy high-end, m.in.: automatyczny pomiar wysokości głowicy, ochronę przed uderzeniami czy pas antystatyczny. Dzięki temu zapewnia on to, co najlepsze w urządzeniach marki Agfa przy umiarkowanej cenie. Podobnie jak wszystkie maszyny wielkoformatowe z naszego portfolio, ploter Anapurna H1650i LED jest sterowany najnowszą wersją systemu workflow Asanti, który zapewnia zachowanie najwyższej jakości wydruków i ich stabilność”.
Anapurna H1650i LED to członek coraz liczniejszej rodziny maszyn Anapurna LED, które w zamierzeniach producenta mają być niezawodnymi, wysokowydajnymi maszynami produkcyjnymi, umożliwiającymi zadrukowywanie mediów sztywnych i giętkich. Jak zaznacza Agfa, o ich dokładności decydują zaawansowane rozwiązania technologiczne takie jak: wzmocnienie napędu paskowego i głównej belki (po której porusza się karetka), możliwość druku wielowarstwowego i gradientowego oraz głowice drukujące, nanoszące krople atramentu o wielkości 12 pikolitrów. Maszyny te są wyposażone w chłodzone powietrzem promienniki UV LED, dzięki czemu umożliwiają zastosowanie cienkich i wrażliwych na wysoką temperaturę podłoży. Zdaniem producenta o ich wyjątkowości decydują też: niskie zużycie energii, szersze portfolio obsługiwanych podłoży oraz wyższa od przeciętnej wydajność. Wszystkie plotery z serii Anapurna LED są sterowane oprogramowaniem workflow Asanti, dedykowanym produkcji wielkoformatowej z zakresie sign & display.

Opracowano na podstawie informacji firmy Agfa Graphics