Durst i OMET pokazały hybrydową maszynę XJet
12 lut 2018 08:26

Firma Durst, dostawca zaawansowanych technologii do produkcji cyfrowej, wspólnie z przedsiębiorstwem OMET, producentem maszyn do druku i wykańczania, zaprezentowały nową maszynę OMET XJet. Zintegrowane hybrydowe rozwiązanie do druku szerokiej gamy etykiet i opakowań wysokiej jakości, oparte na silniku Dursta, gwarantuje elastyczność produkcji i oszczędność kosztów.

Klejnot w koronie współpracy Durst i OMET, nowy OMET XJet, został oficjalnie zaprezentowany ponad 100 klientom z całego świata w trakcie imprezy Digital Days we włoskiej siedzibie Durst w Brixen. Trzydniowe spotkanie było poświęcone najwyższej klasy rozwiązaniom do cyfrowego druku etykiet i opakowań.

OMET XJet to nowa hybrydowa platforma do druku łącząca moduł druku atramentowego Durst Tau 330 ze stacjami druku flekso i zespołami wykańczającymi OMET X6. Urządzenie zapewnia nieskończony zakres elastyczności oraz możliwość realizacji szerokiej gamy aplikacji końcowych – a to wszystko za niższą cenę, możliwą dzięki zastosowaniu wieloprocesowej konfiguracji do pracy w linii. Technologia inkjetowa Durst oraz zespoły do wykańczania po druku OMET X6 (m.in. do foliowania na zimno i gorąco, laminacji, lakierowania, wykrawania oraz cięcia) gwarantują niezawodność i doskonałe rezultaty przy każdym zleceniu, zapewniając jeszcze jedną korzyść: możliwość otrzymania kompletnego produktu w jednym przejściu.

OMET Xjet został zbudowany na platformie Durst Tau RSC, niezawodnej maszyny do cyfrowego druku atramentowego UV, drukującej z maksymalną szerokością 330 mm i prędkością do 78 m/min przy rozdzielczości 1200x1200 dpi. Dzięki zastosowaniu zespołów drukujących dla ośmiu kolorów (CMYK+W+OVG) i nowo zaprojektowanych, wysokopigmentowych atramentów, maszyna gwarantuje uzyskanie wyjątkowej jakości druku pokrywającej w 98% paletę kolorów Pantone.

Hybrydowe rozwiązanie rozszerza możliwości drukarzy etykietowych dzięki swej elastycznej konfiguracji. To jak „trzy maszyny w jednej”: urządzenie można wykorzystywać zarówno w roli hybrydy, jak również jako rozwiązanie tylko do druku flekso lub tylko cyfrowego (w zależności od wielkości nakładu lub wymogów personalizacji). Taka koncepcja pozwala zoptymalizować czas i koszty produkcji, skrócić okres zwrotu z inwestycji oraz otworzyć przed firmą dostęp do nowych rynków.

Helmuth Munter, kierownik segmentu druku etykiet i opakowań w Durst, wyjaśnia: „Jesteśmy niezwykle zadowoleni ze współpracy z OMET przy tworzeniu tego procesjonalnego rozwiązania do druku hybrydowego. Łączy ono najlepsze technologie druku atramentowego oraz konwencjonalnego druku i finishingu, oferując naszym przyszłym klientom niedrogi i kompletny proces produkcji.”

Marco Calcagni, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w OMET, dodaje: „Zdołaliśmy stworzyć kompletne rozwiązanie do druku 'made in Italy', które jest zgodne z rynkowymi trendami: personalizacją, dostawami 'just-in-time' oraz wersjonizacją końcowego produktu, ale które zachowuje również wszystkie możliwości konwencjonalnej maszyny. Wierzę że Durst jest właściwym partnerem przy realizacji tak wymagającego projektu, bowiem posiada dogłębną wiedzę i najlepszą technologię inkjetową, jaka jest dostępna na międzynarodowych rynkach.”

Na podstawie informacji Durst opracował TK