Fomei Expert Day
12 lut 2018 10:05

 

Firma Medikon Polska, reprezentant marki Fomei oraz Studio Station zapraszają na Fomei Expert Day, który odbędzie się 17 lutego br. w godzinach 10:00-16:00 w Studio Station w Krakowie, przy pl. Jana Nowaka Jeziorańskiego 3 (Historyczny Budynek Dworca Głównego w Krakowie, tuż koło głównego wyjścia z Galerii Krakowskiej).

Organizatorzy zapraszają wszystkich artystów, fotografów i filmowców, grafików oraz osoby związane z drukiem i reprodukcją sztuki zainteresowanych oświetleniem w fotografii i wideo oraz jakościowym drukowaniem zdjęć, grafik i obrazów. W Studio Station na gości będą czekać oświetlenie i papiery fotograficzne Fomei. Tego dnia w Studio Station będą także eksperci Fomei – Łukasz Borowski i Szymon Aksienionek, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania o oświetlenie i papiery marki Fomei.
Do testowania papierów Fomei w studio dostępne będą najlepsze narzędzia do drukowania zdjęć i zarządzania barwą w fotografii – suchy lab Epson SureLab SL-D700, drukarka atramentowa Epson SureColor SC-P600, monitor graficzny EIZO ColorEdge CG2420 i kalibratory X-Rite – kolorymetr i1Display Pro oraz najnowszy spektrofotometr i1Studio.

Tematem przewodnim spotkania będą kwestie odpowiedniego doboru oświetlenia do konkretnych potrzeb. Uczestnicy dowiedzą się także, jak dobrać odpowiedni papier fotograficzny oraz jak prawidłowo drukować zdjęcia zgodnie z zasadami zarządzania barwą przy użyciu profili ICC.

Wstęp bezpłatny. Rejestracja nie jest wymagana.

Opracowano na podstawie informacji firmy Medikon Polska