W nurcie nowoczesności z drukarką Colorado
13 lut 2018 10:05

 

Firma DKS – jeden z czołowych dostawców w Polsce w zakresie rozwiązań dla druku cyfrowego, introligatorni oraz oprogramowania dla poligrafii – po raz kolejny zaprezentowała swoją ofertę podczas targów RemaDays Warsaw. Hitem tej prezentacji okazała się drukarka Océ Colorado 1640 z technologią UVgel, która spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających tę imprezę.

„Maszyna Océ Colorado 1640 z technologią UVgel okazała się przebojem naszej prezentacji. Nowoczesność, jaką oferuje to urządzenie, nie tylko podoba się użytkownikom, ale również mocno „porywa” potencjalnych zainteresowanych, stąd stale rosnąca sprzedaż tych urządzeń na całym świecie - mówi Andrzej Ćwikliński, dyrektor sprzedaży systemów produkcyjnych w firmie DKS. – Już podczas trwania targów wiele firm zadeklarowało chęć posiadania tego plotera, a z kilkoma podjęliśmy dalsze rozmowy handlowe, co bardzo nas cieszy”.

Océ Colorado 1640 z technologią UVgel służy do tworzenia materiałów informacyjno-reklamowych i grafiki. Jest to 64-calowe urządzenie rolowe, które charakteryzuje się – jak podaje producent - wysoką wydajnością i jakością wydruków oraz uniwersalnością w kontekście różnych zastosowań (przy wykorzystaniu dużego zakresu mediów). Jest też niedrogie w eksploatacji i łatwe w obsłudze. „Stanowi więc odpowiedź na najistotniejsze potrzeby użytkowników, co jest dla nas – jako firmy od lat dostarczającej nowoczesne rozwiązania dla branży poligraficznej – szczególnie ważne. (...)” – kontynuuje Andrzej Ćwikliński.

System gwarantuje natychmiastowe schnięcie wydruków, ponadto zapewnia bezpośredni dostęp do kilku roli podawania mediów. Kolejną innowacją w urządzeniu jest ciągłe monitorowanie stanu dysz. Występujące pod nazwą PAINT rozwiązanie to unikalna, opatentowana technologia, która pomaga użytkownikom uniknąć jakościowych problemów spowodowanych przez zablokowanie dysz. Proces kontroli odbywa się tu automatycznie w każdym trybie wieloprzebiegowego druku, a operator nie musi go kontrolować. Co ciekawe – system gwarantuje też automatyczną konserwację. Kolejnym istotnym czynnikiem wpływającym na jakość wydruku jest precyzja kroku przesuwu mediów, uzyskiwana dzięki specjalnej ramie konstrukcyjnej oraz zastosowaniu silników. Wprowadzono tu również system optyczny, monitorujący krok przesuwu. Technologia ta (tzw. Media Step) to – jak podaje producent – unikalne i opatentowane rozwiązanie. Na tle starszych technologii ważnym wyróżnikiem urządzenia Canon Colorado jest jego ograniczony negatywny wpływ na środowisko.

Na stoisku DKS prezentowane były także urządzenia drukujące Konica Minolta AccurioPrint oraz Canon imagePRESS C650 – znane już polskim użytkownikom, ale wciąż cieszące się dużym zainteresowaniem zwiedzających targi RemaDays Warsaw. Pierwsza z maszyn to kolorowy system produkcyjny AccurioPrint C2060 z kontrolerem EFI Fiery (warto wspomnieć, że DKS - jako jedyna firma w Polsce - posiada status EFI Fiery Platinum Partner). Rozwiązanie jest dedykowane firmom realizującym miesięcznie od 5 tys. do 50 tys. wydruków A3.

Druga z maszyn - Canon imagepress C650 – została zaprojektowana z myślą o profesjonalnej produkcji w środowiskach wymagających zastosowania trudnych podłoży, w tym także materiałów fakturowanych, sztywnych podłoży w formacie do 762 mm oraz kopert.

„Wszystkim naszym gościom dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska i zapraszamy do kontaktu z nami także po targach. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w naszej siedzibie w Gdańsku oraz oddziałach firmy DKS w całej Polsce” – mówi Andrzej Ćwikliński.

Opracowano na podstawie informacji firmy DKS