Moda, królowa i… Epson
1 mar 2018 10:14

Podczas London Fashion Week 2018 projektant Richard Quinn otrzymał nagrodę im. Królowej Elżbiety II (Queen Elizabeth II Award for British Design). Ceremonia wręczenia nagrody odbyła się pod koniec spektakularnego pokazu nowej kolekcji Richarda podczas London Fashion Week (16-20 lutego 2018). Prezentowaną podczas pokazu kolekcję, podobnie jak inne projekty, stworzył on dzięki możliwościom wydruku tekstylnego od firmy Epson.

Brytyjska królowa po raz pierwszy wzięła udział w wydarzeniu London Fashion Week, zasiadając w pierwszym rzędzie dla VIP-ów obok Caroline Rush, prezes British Fashion Council oraz Damy Anny Wintour, redaktorki amerykańskiego wydania magazynu „Vogue”. Jej Wysokość obejrzała kolekcję Richarda, w której modelki i modele od stóp do głów ubrani byli w projekty składające się z kwiecistych i geometrycznych wzorów umieszczonych na tkaninach aksamitnych i lnianych, lycrze, folii oraz plisowanych szenilach. Cała kolekcja Richarda została wydrukowana w jego londyńskim studio na drukarkach firmy Epson przeznaczonych do drukowania na tkaninach. Całość uzupełniały dostosowane na potrzeby kolekcji buty, kozaki, torebki i rękawice zakrywające całe ręce oraz hełmy motocyklowe oklejone dopasowanymi wzorami przygotowanymi przez firmę Slam Signs, która również korzystała z urządzeń firmy Epson.

Richard Quinn zdobył uznanie za wyjątkowe wzory i wywrotowe podejście do stylu vintage. Równocześnie jego studio drukarskie, wyposażone w urządzenia firmy Epson, oferuje niedrogie usługi drukowania dla studentów. Podczas wydarzenia Richard podziękował swojej rodzinie, swoim przyjaciołom i wszystkim, którzy wspierali go podczas pracy. Nie obyło się też bez słów podziękowania dla firmy Epson: „Dziękuję, że uwierzyliście w moją wizję studia. Ciągły dialog i pasja do rozwoju bardzo mnie fascynują, a podczas każdego sezonu nasz zespół i ja uczymy się czegoś nowego.”

„Niezwykle inspirująca jest możliwość obserwowania sposobu, w jaki Richard odkrywa potencjał technologii drukowania cyfrowego marki Epson. Jesteśmy ogromnie dumni z naszej współpracy, a nagroda Królowej jest nie tylko wielkim wyróżnieniem, ale także wyrazem uznania dla Richarda i jego zespołu za ich zaangażowanie, kreatywność i ciężką pracę” - powiedział Tomasz Kuciński, senior account manager – LFP w Epson.

Opracowano na podstawie informacji firmy Epson