Strategiczny sojusz firm Siegwerk i Agfa Graphics
1 mar 2018 10:30

Siegwerk Druckfarben AG & Co.KGaA, jeden z wiodących międzynarodowych dostawców farb drukarskich do zastosowań związanych z opakowaniami i etykietami oraz Agfa Graphics, wiodący dostawca rozwiązań dla przygotowalni offsetowej i druku atramentowego, zawarły porozumienie dotyczące atramentów UV do cyfrowego druku opakowań.

Umowa podpisana między obiema firmami obejmuje przeniesienie działalności biznesowej z Agfa Graphics do Siegwerk w zakresie wybranych klientów OEM, dostęp do know-how, własności intelektualnej oraz usług w dziedzinie atramentów UV do inkjetu dla branży opakowań jednorazowych i etykiet.

„Ten strategiczny sojusz doskonale pasuje do obu stron” - mówi Tom Cloots, dyrektor ds. przemysłowego druku inkjetowego w Agfa NV i dodaje: „Dzięki umowie możemy pozwolić firmie Siegwerk na znaczne wykorzystanie naszej silnej sieci producentów głowic drukujących i sprzętu OEM, a także naszej wiedzy i własności intelektualnej w dziedzinie atramentów do druku cyfrowego utwardzanych promieniami UV.”

„Dzięki tej umowie łączymy to, co najlepsze z dwóch obszarów. Podczas gdy będziemy nadal polegać na istniejącej silnej współpracy Agfy z producentami OEM, będziemy mogli zaoferować naszym nowym partnerom dostęp do rynku opakowań i know-how” - mówi Matthieu Carni, dyrektor działu inkjet firmy Siegwerk.

Na mocy podpisanej umowy obie firmy będą ściśle ze sobą współpracowały, aby zapewnić płynną transformację - Agfa będzie kontynuować produkcję w imieniu firmy Siegwerk przez kolejnych kilka miesięcy. Po okresie przejściowym Siegwerk rozpocznie produkcję nowych atramentów zgodnie z najwyższymi standardami jakości i bezpieczeństwa we własnym centrum produkcyjnym w Annemasse we Francji. Dzięki swojej globalnej sieci handlowej Siegwerk będzie mógł zaoferować nowe portfolio atramentów UV klientom na całym świecie. Strony umowy podjęły decyzję o nieujawnianiu szczegółów finansowych zawartego kontraktu.

Opracowano na podstawie informacji firmy Agfa Graphics