Innowacyjna giętarka do produkcji dużych liter przestrzennych
6 mar 2018 14:54

 

Firma Automatic Letter Bender oferuje kompletne rozwiązania do produkcji liter 3D. W 2018 r. wprowadza do oferty nowość: maszynę ALB-03 SSA 300, która jest ewenementem na rynku. To giętarka przeznaczona do taśm o szerokości 300 mm, a więc doskonale nadaje się do produkcji dużych stabilnych liter z aluminium o grubości do 2 mm i ze stali nierdzewnej o grubości do 1,2 mm. Poleca się ją również do wyginania liter o skomplikowanej czcionce.

Precyzyjna giętarka ALB-03 SSA 300 stanowi rozwinięcie modelu ALB-03 SSA 180. Przeznaczona jest do gięcia zarówno taśm płaskich aluminiowych, ze stali nierdzewnej, jak i taśm z miedzi i z brązu – o grubości od 0,5 do 2,0 mm i szerokości od 100 do 300 mm. Minimalny promień gięcia wynosi 17,5 mm.

W ofercie Automatic Letter Bender znajdują się giętarki do produkcji liter 3D Channel Letters, plotery frezujące CNC Black Series, spawarka laserowa Laser Welder oraz akcesoria do produkcji liter 3D: taśmy aluminiowe i ze stali nierdzewnej, profile aluminiowe, kleje oraz narzędzia manualne. Wybór części do maszyn opiera się na starannej selekcji – szwedzki nóż tnący do stali nierdzewnej, frezy z wkładkami z węglików spiekanych do aluminium, japońskie napędy serwo.

Standardowe gięcie litery szeryfowej o wysokości 200 mm, wykonanej z taśmy o grubości 0,6 mm i wysokości 60 mm, zajmuje 20-40 min. Giętarki ALB wyginają litery w 3 minuty!

Na maszynach ALB wykonuje się dowolny, nawet najbardziej skomplikowany kształt liter czy logo. Jakość gięcia uzyskuje się dzięki technologii nacinania pozostawiającej krawędź równą, gładką i tym samym estetyczną. Najbardziej uniwersalne modele to ALB-04 UNI 180 oraz ALB-02 COMBO 160, przy czym pierwszy z nich przeznaczony jest do gięcia taśm grubszych - aluminiowych o grubości 0,4-2,0 mm, do taśm ze stali nierdzewnej o grubości 0,4-1,0 mm. Minimalny promień gięcia to 7 mm. Natomiast COMBO gnie cieńsze taśmy – aluminiowe o grubości 0,4-1,2 mm, ze stali nierdzewnej o grubości 0,4-0,8 mm. W tym przypadku minimalny promień gięcia wynosi 3,0 mm.

Atutami firmy są: technologia na wysokim poziomie, która gwarantuje dobrą jakość i precyzję wyginania (± 0,1-0,2 mm), powtarzalność parametrów wyginanych form, 100 proc. stabilność maszyn gwarantująca długi bezawaryjny czas pracy, łatwa obsługa, dostępność części zamiennych oraz najlepsza jakość akcesoriów do produkcji liter 3D. Firma zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Klienci w każdej sytuacji mogą liczyć na pomoc głównie poprzez specjalistyczne szkolenia odbywające się w siedzibie klienta, wsparcie techniczne, doradztwo mobilne i online tak w okresie trwania gwarancji, jak i pogwarancyjne.

Klientom, którzy zakupili maszyny w firmie Automatic Letter Bender, firma umożliwia dostęp do części zamiennych bezpośrednio z magazynu.

Automatyczne wyginarki ALB są znane na całym świecie. Ich technologia jest doceniana w całej Europie, od Hiszpanii, poprzez Francję i Niemcy, Islandię i Norwegię, aż po Rosję. Znane są na Bliskim Wschodzie i w Izraelu. W 2017 r. rozpoczęto eksport do Afryki. Firma wciąż się rozwija - w bieżącym roku powstał nowy oddział handlowy we Włoszech. W marcu 2018 nastąpiło otwarcie showroomu w biurze w Birmingham w Wielkiej Brytanii.

Opracowano na podstawie informacji firmy Automatic Letter Bender