Inteligentny moduł do optymalizacji jakości kolorów
6 mar 2018 12:40

 

Firma Konica Minolta prezentuje inteligentny moduł zarządzania kolorem IQ-501, dzięki któremu drukarnie mogą zaoszczędzić czas i zmniejszyć koszty związane z produkcją. Moduł służy m.in. do automatycznej kalibracji obrazu, dopasowania stron front to back, pomiarów przejść tonalnych, a także dostosowania poziomu gradacji i skali szarości. Rozwiązanie to występuje m.in. w maszynie Accurio Press C6100, gdzie wszystkie powyższe operacje wykonywane są automatycznie i przy pełnej prędkości urządzenia.
Zautomatyzowane, bezobsługowe procesy wykonywane przez Accurio Press C6100 z modułem zarządzania kolorem pozwalają uniknąć błędów podczas wydruku oraz szybko przygotować nowe zadania w druku cyfrowym. Nawet początkujący użytkownicy mogą w łatwy sposób uzyskać wysoką jakość wydruków. Konfiguracja modułu zajmuje niewiele czasu, co oznacza, że urządzenie jest gotowe szybciej wykonać następne zlecenia oczekujące w kolejce” mówi Michał Wiśniewski, product manager z firmy Konica Minolta Business Solutions Polska.

Podstawowe zastosowania modułu IQ-501 to:
- automatyczna regulacja kolorów: dostosowanie spójności, dopasowanie odchyleń, kontrola gęstości kolorów, płynne przejścia tonalne;
-
automatyczna registracja przód/tył: dopasowanie przód/tył do każdego rodzaju papieru, korekta położenia obrazu, rozmiaru, pochylenia i krzywych w oparciu o wydrukowany wykres testowy;
-
dostosowanie kolorów i registracja w czasie rzeczywistym: regulacja kolorów i registracja w dupleksie, monitorowanie gradacji kolorów i znaków registracyjnych na każdym arkuszu podczas drukowania;
-
automatyczne profilowanie drukarki: szybkie i intuicyne tworzenie profili drukujących, bezpośredni dostęp do modułu z kilku aplikacji ICC do profilowania, brak konieczności przeprowadzania rutynowych prac za pomocą spektrofotometru; - walidacja kolorów: pomiar różnicy kolorów między wydrukiem drukarki a standardowym kolorem oraz przedstawienie wyników, sprawdzanie druku pod kątem wymagań klientów, realizacja zadań, w których istotna jest reprodukcja kolorów lub podczas aktualizacji profili drukarki.

Accurio Press C6100 umożliwia drukowanie nawet do 100 str./min w kolorze na zróżnicowanych nośnikach – papierze tłoczonym, kopertach czy kartonach o gramaturze do 400 g/m². Jako jedyna w swojej klasie maszyna Accurio Press C6100 zadrukowuje dwustronnie arkusze banerowe o wymiarach 330x762 mm.
Urządzenie umożliwia wykonywanie
gotowych produktów drukarskich, np. 50-arkuszowych broszur z docinaniem krawędzi i opcjonalnym zaginaniem, przycinaniem oraz tworzeniem grzbietów. Możliwe jest również oprawianie książek do 30 mm, zszywanie do 100 arkuszy z przycinaniem czy automatyczne oprawianie w spirale do 102 arkuszy.

Opracowano na podstawie informacji firmy Konica Minolta