Sun Chemical przejmuje dział Metal Deco firmy PPG
12 mar 2018 10:49

 

Sun Chemical poinformował o przejęciu działu rozwiązań do dekorowania metali (Metal Deco) od PPG – amerykańskiego producenta i dostawcy farb, powłok oraz materiałów specjalistycznych. Obie firmy od wielu lat łączy partnerska współpraca w zakresie produktów dedykowanych branży opakowań wykonanych z metalu.

Przejęcie działu Metal Deco firmy PPG to kolejny etap strategii wzrostu Sun Chemical, która zakłada uzupełnianie portfolio o kolejne, ważne dla jej przyszłości jednostki biznesowe. Dzięki tej akwizycji Sun Chemical zwiększy zarówno zasięg terytorialny, jak i swoją pozycję na rynku rozwiązań do dekorowania oraz uszlachetniania metali. Dzięki połączeniu portfolio produktów, dotychczas dostępnych w ramach działu Metal Deco firmy PPG, z ofertą własną Sun Chemical klienci będą mogli w jeszcze większym stopniu korzystać z innowacyjnych rozwiązań, tworzących niezwykle szerokie spektrum farb dedykowanych temu segmentowi rynkowemu.
Mówi Felipe Mellado, dyrektor ds. marketingu i członek zarządu Sun Chemical: „Na rynku konsumenckim stale zachodzą zmiany w gustach i stylu życia ludzi. Te z kolei wpływają na zwiększone zapotrzebowanie na żywność i napoje w puszkach. W związku z powyższym właściciele marek stale poszukują nowych metod zadrukowywania i dekorowania opakowań metalowych, by wyróżnić swoje produkty na tle konkurencji. Przejęcie działu Metal Deco od firmy PPG oznacza, że Sun Chemical będzie w stanie zaoferować swoim klientom rozbudowane portfolio rozwiązań z tego segmentu i pomóc im w osiągnięciu wyznaczonych celów”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Sun Chemical