Akcydens po raz kolejny z Duplo
13 mar 2018 09:55

 

Foliarka Tauler SmartMatic 2.0 w formacie B2 to kolejny zakup drukarni Akcydens w Duplo Polska. Nieco wcześniej firma zainwestowała w system broszurujący Duplo iSaddle - w pełni zautomatyzowane, modułowe urządzenie do broszurowania i zbierania prac (realizowanych zarówno w technice offsetowej, jak i cyfrowej), oferujące szycie siodełkowe. Rozwiązanie przyniosło jej 50 proc. wzrost wydajności, wpłynęło na wyższą jakość oferowanych produktów końcowych i otworzyło możliwość realizacji wyższych nakładów. Obecnie Akcydens zdecydował się na foliarkę z oferty tego samego dostawcy.

Drukarnia Akcydens funkcjonuje na rynku od ponad 35 lat. Zajmuje się realizacją szeroko rozumianej produkcji akcydensowej. Jest własnością Adama Cichockiego oraz jego synów – Artura i Bartłomieja, którzy są tu już trzecim pokoleniem drukarzy. Jakiś czas temu park sprzętowy drukarni wzbogacił się o nową, półformatową maszynę drukującą, która zwiększyła jej moce produkcyjne w zakresie offsetu arkuszowego. „Wówczas – jak mówi Adam Cichocki – konieczna okazała się również inwestycja w introligatornię: pojawił się system iSaddle. Po jakimś czasie musieliśmy również pomyśleć o zakupie foliarki, by stopniowo eliminować potrzebę kooperacji z innymi zakładami, która nie tylko wydłużała czas, ale przede wszystkim generowała spore koszty. Teraz nasi pracownicy są w stanie obsługiwać to proste urządzenie jako jedną z wielu innych czynności. Z tego względu nie generuje ono kosztów związanych z dedykowaną mu obsługą, a to równie istotna kwestia dla każdej drukarni”.

Akcydens współpracuje z wieloma klientami, głównie z Polski. Są wśród nich zarówno agencje reklamowe, jak i zleceniodawcy bezpośredni. „Od jakiegoś czasu – mówi Adam Cichocki - nasi klienci oczekują bardzo szybkiej realizacji zleceń, niezależnie od nakładów. Aby pozostać konkurencyjnymi i obsługiwać ich w pełnym zakresie, w ślad za zakupem bardzo dobrych maszyn drukujących musieliśmy pomyśleć o inwestycji w urządzenia do wykańczania, m.in. w zakupioną niedawno foliarkę. Zdecydowaliśmy się na model Tauler SmartMatic 2.0 w formacie B2, ponieważ testy i porównania prac, jakie wykonywaliśmy na foliach miękkich, matowych również w konkurencyjnych urządzeniach przyniosły w przypadku foliarki Tauler z oferty Duplo rewelacyjne efekty. Nic nie działo się z foliowanymi produktami przy bigowaniu, klejeniu itd. (...)”.

Foliarka – jak zapewnia dostawca - oferuje nie tylko maksymalną wydajność; ma małe wymiary, dużą prędkość, a jej szybka konfiguracja pozwala na krótszy cykl produkcyjny. „Oprócz tych wszystkich elementów dodatkową wartością foliarki Tauler SmartMatic 2.0 – mówi Bartłomiej Cichocki - są funkcje niespotykane w innych urządzeniach takie jak np. zastosowane w tym niewielkim urządzeniu parametry wykorzystywane w większych maszynach. Mam na myśli m.in. cylinder z płaszczem olejowym, którego nie posiadają podobne urządzenia innych producentów. Wszystkie te elementy wpływają na obniżenie kosztów produkcji – w naszym przypadku o 25 proc. w stosunku do tego, kiedy realizowaliśmy foliowanie na zewnątrz. Dodatkowo, co warto podkreślić, takie oszczędności uzyskujemy wykorzystując najlepszą na rynku folię. Zyskujemy także na czasie – teraz jesteśmy w stanie wykonać zlecenie w ciągu 24 godzin, wcześniej musieliśmy odmawiać klientom, którzy życzyli sobie realizacji zamówień w ciągu tak krótkiego czasu. Zakup więc znacząco zwiększył naszą konkurencyjność, a to w obecnych czasach jeden z priorytetów każdej drukarni”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Duplo Polska