Ricoh przedstawia nową drukarkę DTG
21 mar 2018 13:14

 

Podczas tegorocznej edycji FESPA Ricoh zaprezentuje nową cyfrową drukarkę Ri 100 do bezpośredniego druku na tekstyliach (DTG). Premierowy model cechuje wysoki stopień niezawodności, wyposażono go w piezoelektryczne głowice wykonane ze stali nierdzewnej. Drukarka ta jest wydajnym rozwiązaniem do druku personalizowanych produktów promocyjnych takich jak koszulki, torby tekstylne czy bluzy. Nadruki można realizować na materiałach o różnym składzie począwszy od 100 proc. bawełnianych i 100 proc. poliestrowych do mieszanych (50 proc. bawełna/50 proc. poliester).

„Ri 100 umożliwiają szybką oraz opłacalną produkcję zarówno nisko-, jak i wysokonakładową, zapewniając przy tym wysoką jakość druku obrazów. Dzięki współpracy Ricoh z firmą TheMagicTouch, która jest wiodącym dostawcą rozwiązań w technologii DTG, nowy model będzie dostępny już w kwietniu we Francji, Włoszech, w Holandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Pozostałe kraje regionu EMEA będą mogły ją kupić w czerwcu tego roku” - powiedział Graham Moore, Inkjet Sales & Marketing EMEA, Commercial and Industrial Printing Division w Ricoh Europe.

Ricoh Ri 100 zostanie po raz pierwszy zaprezentowane w strefie firmy Ricoh na odbywających się od 15 do 18 maja targach FESPA.

Opracowano na podstawie informacji firmy Ricoh