Meet Kodak Polska już 12 kwietnia
22 mar 2018 10:59

12 kwietnia br. w hotelu Vienna House Andel’s w Łodziodbędzie się kolejna edycja konferencji Meet Kodak Polska. Od 12 lat jest ona stałym elementem kalendarza wydarzeń dla branży poligraficznej w Polsce, gromadząc dziesiątki uczestników – przedstawicieli drukarń, zleceniodawców i agencji reklamowych. W tym roku również firma Kodak Polska zapowiada ciekawy program merytoryczny tego spotkania, w którym tradycyjnie pojawią się także wykłady zaproszonych gości. Tematami przewodnimi konferencji będą: obecna sytuacja i perspektywy branży poligraficznej, nowości w portfolio firmy Kodak oraz 10. rocznica wprowadzenia na rynek technologii Kodak Flexcel NX.

Konferencja Meet Kodak Polska 2018 zostanie podzielona na trzy sesje tematyczne. Pierwsza sesja (dla wszystkich uczestników) będzie poświęcona przyszłości branży, jej najnowszym trendom oraz rozwiązaniom z oferty Kodak Polska, które są odpowiedzią na nie, a także technologii Flexcel NX, która w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia na światowym i polskim rynku. Punktem specjalnym tej części konferencji będzie wystąpienie Pavla Arsenieva, prezesa zarządu rosyjskiej drukarni Pareto Print, która jest największym na świecie użytkownikiem bezprocesowych płyt Kodak Sonora. To największa i najbardziej zaawansowana technologicznie drukarnia dziełowa w Rosji, posiadająca 18-procentowy udział w rosyjskim rynku wydawniczym. Prezes drukarni opowie o motywacji do przestawienia działu prepress drukarni w 100 proc. na technologię bezprocesową firmy Kodak.

Kolejne dwie sesje będą skierowane do przedstawicieli przygotowalni i drukarń offsetowych oraz do przedstawicieli firm fleksograficznych. W pierwszej prelegenci poruszą zagadnienia związane z najnowszej generacji płytami bezprocesowymi – Kodak Sonora X; po raz pierwszy gościom konferencji zostaną także zaprezentowane maszyny Kodak NexFinity. Prelegenci poruszą też problematykę redukcji zużycia farby oraz praktycznego wykorzystania danych w ramach usług dostępnych w „chmurze”. Tu również zostaną przedstawione informacje na temat integracji systemu MIS z workflow produkcyjnym. W tej części wspólnie wystąpią Tomasz Remiszewski i Michał Grycz z wydawnictwa Egmont Polska, którzy przeanalizują możliwości przygotowania idealnych plików dla drukarni. Druga z sesji będzie poświęcona 10-letniej historii technologii Kodak Flexcel NX na świecie i w Polsce, dlatego specjalnie tego dnia organizatorzy zaproszą do Klubu Flekso. Podczas sesji odbędą się także warsztaty fleksograficzne oraz otwarty panel dyskusyjny, gdzie o swoich uwagach i oczekiwaniach będą mogli opowiedzieć użytkownicy technologii Kodak Flexcel NX.

Meet Kodak Polska 2018 rozpocznie się 12 kwietnia o godzinie 11.00 i zakończy się wieczorną kolacją z atrakcjami. Z pełną agendą spotkania można zapoznać się na stronie: http://www2.kodak.com/e/54782/2-Meet-Kodak-Polska-Agenda-pdf/cmd7ww/520709878 Ze względu na duże zainteresowanie firma Kodak Polska prosi o jak najszybszą rejestrację wszystkich zainteresowanych - http://www2.kodak.com/l/54782/2018-02-22/cjz7bf. Rezerwacji noclegów należy dokonywać kontaktując się bezpośrednio z hotelem Andel’s. Goście firmy otrzymają preferencyjną stawkę na hasło „Kodak”. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Opracowano na podstawie informacji firmy Kodak Polska