Epson wprowadza RIP dla drukarek do tekstyliów
23 mar 2018 13:22

 

Epson wprowadza oprogramowanie Edge Print RIP dołączane do drukarek do tekstyliów z serii F. Będzie ono udostępniane w zestawie z nowymi drukarkami, co – jak zapewnia firma - pozwoli użytkownikom osiągać najlepsze rezultaty druku. Ponadto współpracując z silnikiem programu Adobe Photoshop nowy software zapewni użytkownikom szybkość i wysoką wydajność w przetwarzaniu danych Post Script dla różnego formatu plików. Edge Print RIP jest zgodne z systemem Windows, a jego konfiguracja jest prosta i nie wymaga klucza sprzętowego. Umożliwia użytkownikom zarządzanie nawet czterema drukarkami oraz korzystanie z prostej konfiguracji, łatwego zarządzania plikami, sterowania kolorem, rastrowania, wykorzystywania powtarzalnego wzorca i nestingu.

Epson Edge Print pozwala uzyskiwać najlepszą możliwą jakość dzięki technologii Precision Dot, która dobiera optymalny dla realizowanego zadania rozmiar kropel atramentu oraz wzory rastrowania. Łączy trzy kluczowe technologie firmy Epson: moduł półtonowy, LUT (Look-up Tables) oraz Micro Weave. W połączeniu z szerokim profilem gamutu barwnego, opracowanym przez firmę Epson w celu maksymalnego rozszerzenia palety kolorów, tworzy płynne gradacje, kolory są spójne w różnych warunkach oświetleniowych, a ich ziarnistość jest zredukowana.

Edge Print współpracuje także z innymi narzędziami Epson, w tym z narzędziem kalkulacyjnym LFP Accounting Tool. Współpracując z panelem Epson Control Dashboard wbudowanym w oprogramowanie, informuje użytkownika o statusie drukarki oraz umożliwia pobieranie z biblioteki Epson predefiniowanych konfiguracji druku dla danego nośnika i wysyła je bezpośrednio do drukarki.

„Warunkiem uzyskania wydruków wysokiej jakości jest ustawienie przez użytkownika właściwych parametrów druku. By to usprawnić, Epson przygotował zatwierdzone ustawienia wstępne Edge Print, w tym profile ICC, które można pobrać z chmury - powiedział Tomasz Kuciński, senior account manager – LFP w Epson. - Ponadto narzędzie Epson LFP Accounting Tool pomaga wycenić każdy wydruk na podstawie atramentu i zużycia papieru, dzięki czemu zyskuje się lepszą przejrzystość i kontrolę. To kompleksowe rozwiązanie zapewnia powtarzalność wysokiej jakości i precyzji, redukuje ilość odpadów oraz pozwala skalować zakres produkcji, co przekłada się na szybszy rozwój firmy i przyspieszenie produkcji”.

W pierwszej kolejności oprogramowanie zostało wprowadzone w modelu SC-F9300. Kolejna, uaktualniona wersja zostanie opublikowana w marcu i będzie obsługiwać drukarki sublimacyjne firmy Epson (SC-F6200, SC-F7200 SC-F9200). Dołączona będzie do każdej nowej drukarki. Dla obecnych posiadaczy dostępna będzie jako opcja.

Opracowano na podstawie informacji firmy Epson