Aplikacje z Ikonosem po raz 25.
9 kwi 2018 10:26

 

W ciągu 10 lat firmy Atrium i Ikonos zorganizowały 25 edycji warsztatów teoretyczno-praktycznych pt. „Aplikacje samochodowe od A do Z”. Na początku kwietnia wzięło w nich udział 25 uczestników, łącznie w całym cyklu ponad 1000.

„3x25 można powiedzieć: 25 uczestników podczas 25 edycji warsztatów, na 25-lecie naszej firmy. Cieszymy się, że przez ten długi okres nasze spotkania aplikacyjne cieszą się niesłabnącą popularnością. Co więcej, główny nośnik, któremu poświęcone jest to szkolenie – folia wylewana – jest cały czas ten sam. Tak samo jak program naszego szkolenia. W myśl starej zasady: nie zmienia się tego, co jest dobre i działa” - mówi Paweł Stania z Atrium.

Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos od 10 lat prowadzą cykl szkoleń z „car wrappingu”. Co kilka miesięcy przyjeżdża do Opola kilkadziesiąt osób. Jest to stałe wydarzenie w kalendarzu producenta i dystrybutora folii, odbywające się z początkiem wiosennego i jesiennego sezonu aplikacyjnego.

„Mamy za sobą już 25 spotkań z cyklu „Aplikacje Samochodowe od A do Z”. W tym czasie przeszkoliliśmy ponad 1000 osób, rozpoczynających, a często i już posiadających doświadczenie w zakresie car wrappingu. Szkolenia prowadzone są przez dystrybutora folii Ikonos oraz zawodowego aplikatora, wicemistrza Polski w aplikacjach. Ma ono na celu postawienie pierwszych kroków w pracy z folią wylewaną” - mówi prowadzący szkolenie Jakub Soluch z Atrium. - To podstawowe szkolenie kierujemy do nowicjuszy. Ale także do firm, które chciałyby rozszerzyć portfolio swoich usług o oklejanie. Trzecią grupą docelową są „oklejacze” posiadający już pewną praktykę, którzy kilka pojazdów już „zrobili” i chcieliby poznać kilka nowych „trików”. Ogromna dawka wiedzy praktycznej podczas części prezentacyjnej zaskoczy nawet bardziej doświadczonych aplikatorów.”

Warsztaty zostały przeprowadzone przez jednego z czołowych polskich aplikatorów z firmy Media Target. Użyte zostały folia wylewana i laminat wylewany Ikonos/Grafityp. Zestaw ten jest ceniony na rynku za długi czas pozycjonowania i przeznaczony jest zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów. Jego charakterystyka obejmująca wielokrotne przyklejanie i odklejanie wynosi aż 30-45 minut. Inna zaleta tego systemu to możliwość aplikacji w głębokich przetłoczeniach, czyli tzw. pełnym trójwymiarze.

Podczas prezentacji i warsztatów specjalista wyjaśnił wszelkie niuanse, które towarzyszą oklejaniu. Każdy z uczestników miał możliwość pod okiem mistrza wykonać próbne, podstawowe aplikacje, sprawdzić charakterystykę folii, nauczyć się prawidłowej pracy z nagrzewnicą, folią i raklą.

Poprzedzająca część merytoryczna spotkania miała na celu przekazanie niezbędnych informacji o procesie produkcji różnego rodzaju folii. Omówione zostały cechy folii kalandrowanych i wylewanych, jak i sposoby ich dobierania w zależności od aplikacji.

Teoretyczna część spotkania to także omówienie procesu oklejania pojazdów, które jest podzielone na kilka etapów zaczynając od wyboru folii, przez przygotowanie projektu, po przystosowanie go na dany samochód. Dalsze etapy to zatwierdzenie projektu, drukowanie i laminowanie. Ważnym etapem jest przygotowanie samochodu do samej aplikacji.

Najważniejszym punktem szkolenia był oczywiście proces naklejania folii, a także sposób jej zdejmowania. Ostatnie etapy zostały zaprezentowane we wspomnianej części pokazowej i warsztatowej.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium