Do druku paragonów i obsługi czeków
12 kwi 2018 10:50

 

Firma Epson wprowadza na rynek nową, kompaktową drukarkę do punktów sprzedaży, łączącą w jednym urządzeniu funkcje druku paragonów i pokwitowań oraz obsługi czeków. Ten model zapewnia też większą niezawodność, przydatne opcje łączności oraz bardzo niski całkowity koszt eksploatacji. Przeznaczona jest dla sklepów i firm, które w swoich punktach sprzedaży potrzebują zapewniać obsługę czeków i chcą za pomocą tego samego urządzenia drukować paragony. TM-H6000V sprawdzi się także w aptekach do drukowania zaleceń odnośnie do dawkowania leków na blankietach recept.

Drukarka TM-H6000V drukuje z prędkością do 350 mm/s i szybciej od swojego poprzednika przetwarza czeki. Szereg zastosowanych udoskonaleń - w tym przyśpieszenie pracy automatycznej gilotyny - wpływa pozytywnie na ogólną wydajność firmy. Zwiększona niezawodność powoduje, że przestoje są rzadsze. Drukarka termiczna może wydrukować 200 km paragonów, a automatyczna gilotyna może wykonać 3 mln cięć.

Dzięki swojej elastyczności drukarka łatwo dostosowuje się do wymagań współczesnej branży handlowej. Wyposażona została w takie funkcje jak Server Direct Print (SDP) do druku przez internet czy różne interfejsy do obsługi zarówno za pomocą tabletu, jak i komputera - ePOS-Print, ePOS-Display oraz znacznik NFC, co pozwala na proste i szybkie skonfigurowanie tabletów.

„Chociaż w wielu obszarach stosowanie czeków jest coraz rzadsze, w niektórych krajach, jak na przykład we Francji, klienci nadal chętnie nimi płacą. Firma Epson wspiera sprzedawców, którzy akceptują tę formę płatności, oferując rozwiązanie, które łączy obsługę czeków z najnowszymi funkcjami ePOS. Nowy model TM-H6000V posiada szereg funkcji łączności z różnymi urządzeniami i jest przystosowany do obsługi tabletów POS, aby zapewniać niezawodne przetwarzanie czeków i drukowanie paragonów” — mówi Grzegorz Moch, business solution account manager w firmie Epson.

Model TM-H6000V trafi do sprzedaży 1 maja br.

Opracowano na podstawie informacji firmy Espon