X-Rite i Flint Group ogłosiły współpracę na globalną skalę
12 kwi 2018 15:02

Rosnące zapotrzebowanie branży opakowań na zgodność barw wymaga od dostawców – począwszy od właścicieli marek po drukarzy i producentów opakowań – partycypowania w tworzeniu spójnego i solidnego systemu workflow w zakresie komunikacji kolorystycznej.

Wchodzący w skład Flint Group oddział Paper & Board (papieru i tektury) podpisał nową umowę partnerską z firmą X-Rite, globalnym liderem w zakresie technologii barw, której celem jest stworzenie rozwiązania do zarządzania barwami ułatwiającego użytkownikom produktów X-Rite (densytometru eXact oraz oprogramowania NetProfiler) niezawodne spełnianie oczekiwań klientów w druku opakowań i łańcuchu dostaw.

Cyfrowe rozwiązania w zakresie zarządzania barwą VIVO Colour Solutions to dynamiczna platforma komunikacji i obsługi koloru wspierana przez dostawcę serwisu kolorystycznego– Global Colour Centre (GCC). Vivo ColourCloud korzysta z urządzenia eXact przy tworzeniu scentralizowanego, bazującego na internecie, samoobsługowego cyfrowego magazynu kolorów, zawierającego tysiące zaakceptowanych i przetestowanych kolorów. Dzięki niemu klienci korzystają z możliwości łatwego przeszukania i ściągnięcia plików CxF, DigiSwatches oraz receptur farbowych.

Ray Cheydleur, dyrektor X-Rite z oddziału produktów do druku i przetwarzania obrazu, komentuje: „Na tej współpracy skorzystają drukarze będący klientami Flint Group na całym świecie. Wykorzystując oprogramowanie X-Rite NetProfiler do kontroli pracy urządzenia oraz nagradzany ręczny spektrofotometr eXact zagwarantuje ona ostateczne porozumienie w kwestii pomiaru kolorów między Flint Group a jego klientami z obszaru druku i przetwarzania opakowań. W połączeniu z VIVO Colour Solutions ta technologia zapewni spokój przetwórcom oraz zagwarantuje przewagę konkurencyjną dzięki gwarancji opakowań o stałej kolorystyce.”

Stuart Duffy, dyrektor Flint Group w zakresie profesjonalnego serwisu w dziale papieru i tektury, dodaje: „Cieszy nas osiągnięcie porozumienia przy tej unikalnej współpracy z X-Rite, liderem wśród dostawców urządzeń do pomiaru barw. Po przeprowadzeniu rygorystycznych testów beta w wielu fabrykach tektury falistej okazało się, że nasze wstępne oczekiwania zostały znacznie przekroczone. Wspomniane zakłady wykonały setki wyszukań za pośrednictwem VIVO ColourCloud, osiągając 100 proc. trafność już za pierwszym razem. Ten poziom jakości jest skutkiem spójnego cyfrowego workflow przy wsparciu spektrofotometru eXact firmy X-Rite. Efektem jest wydajny proces zarządzania kolorem „end-to-end”, który zaspokaja potrzeby każdej wielkości firm prepressowych, drukarń oraz producentów opakowań (…). Nie wątpię, że VIVO Colour Solutions, w połączeniu z wyposażeniem X-Rite, może stać się standardem w tej branży.”

Na podstawie informacji firmy Flint Group opracował TK