Druk dokumentów technicznych w kolorze
17 kwi 2018 10:12

 

Canon zaprezentował wielkoformatowy system druku do produkcji dokumentów technicznych w kolorze. Océ ColorWave 9000 został zaprojektowany z myślą o potrzebach firm z branży architektonicznej, konstrukcyjnej, inżynieryjnej i produkcyjnej (AEC&M).

Najnowszy system został stworzony pod kątem zapewnienia najwyższej jakości, wydajności i elastyczności w produkcji materiałów technicznych oraz map GIS dla firm z sektora AEC&M. Dodatkowo, dzięki możliwości druku kolorowych dokumentów, Océ ColorWave 9000 sprawdza się również w druku materiałów POS.

Océ ColorWave 9000 wyposażono w technologię Océ Single Pass i pojemny podajnik na wielkoformatowe media, co pozwala na efektywną obsługę wysokich nakładów, a przez to jeszcze krótszy czas realizacji zleceń.

System może drukować ze stałą prędkością nawet do 11,5 stron A0 lub 16 stron A1 na minutę, bez względu na treść dokumentu, rodzaj nośnika czy podłączony moduł do wykończenia. Ponadto wyższa prędkość oznacza dodatkowe wydłużenie cyklu kontroli konserwacyjnych urządzenia.

Nowy system Océ ColorWave 9000 automatyzuje pracę. Maszyna jest wyposażona w 6-rolkowy moduł podawania nośników, które są dodatkowo wspierane przez automatyczny system zmiany rol i półautomatyczny systemem ładowania, które skracają czas potrzebny do obsługi nośnika przez operatora. Dodatkowo wysoka powtarzalność druku sprawia, że możemy zaplanować pracę z dużym wyprzedzeniem.

Dzięki minimalnej objętości kropli (zaledwie 1,2 pikolitra), Océ ColorWave 9000 charakteryzuje się najmniejszym na rynku zużyciem atramentu przy druku w wysokiej jakości. Technologia Océ Single Pass zapewnia szeroki gamut kolorów i precyzyjny druk w skali szarości, także na tańszych nośnikach niepowlekanych. Wysoka jakość i wierne zachowanie szczegółów dokumentów technicznych możliwe są także dzięki wysokiej rozdzielczości sięgającej 1600x1600 dpi.

Użytkownicy Océ ColorWave 9000 mają do dyspozycji szeroką gamę rozwiązań pozwalających optymalizować procesy druku. Wydajny kontroler POWERsync umożliwia wykonywanie wielu zadań produkcyjnych jednocześnie, co jeszcze zwiększa wydajność, a szereg wbudowanych – znanych z urządzeń Océ – technologii do obsługi druku specjalistycznej dokumentacji technicznej podnosi efektywność codziennej pracy.

Rozbudowane opcje wykończenia to również mocna strona nowego systemu. Moduł Océ Professional 6011/6013 to kompleksowe rozwiązanie zapewniające bogatą paletę opcji wykończenia – m.in. składania map i długich dokumentów technicznych – zapewniając elastyczność produkcji.

Carel Raijmakers, dyrektor w dziale Industrial & Production Solutions, Imaging Supplies, AEC&M i TDS, Canon Europe komentuje: „(...) Musimy pamiętać, że na rzeczywistą wydajność systemu druku nie wpływa jedynie prędkość urządzenia. Prawdziwa efektywność pracy mierzona jest tempem realizacji całego zlecenia – od zamówienia do dostarczenia gotowego wydruku. System druku Océ ColorWave 9000 został zaprojektowany tak, aby odpowiadać na wszystkie potrzeby firm z sektora AEC&M – łącząc przyjazne w obsłudze oprogramowanie, intuicyjny interfejs, obsługę szerokiej gamy mediów i rozwiązań wykończeniowych. Dzięki łatwej i bezproblemowej obsłudze urządzenia oraz najwyższej jakości druku pracownicy mogą poświęcić więcej czasu na najważniejsze procesy w firmie”.

System Océ ColorWave 9000 zostanie zaprezentowany po raz pierwszy europejskim klientom podczas zbliżających się targów FESPA 2018. W celu pokazania pełni możliwości produkcyjnych nowy system będzie można zobaczyć w połączeniu z modułem Océ Folder Professional 6013.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon