Powstała spółka Mimaki Bompan Textile
19 kwi 2018 14:19

 

Firma Mimaki skupia się na promocji przekształcania procesów drukarskich z analogowych na cyfrowe w branży tekstylnej i odzieżowej. Obejmuje to wdrożenie zestawu kompleksowych rozwiązań: od przygotowania materiałów do druku poprzez proces drukarski aż po obróbkę końcową cyfrowo zadrukowanych tekstyliów. W związku z tym Mimaki Europe utworzyło spółkę joint venture z firmą BOMPAN S.r.l., czyli wiodącym dystrybutorem na rynek włoski o wieloletnim doświadczeniu w przemyśle tekstylnym, będącym zaufanym partnerem biznesowym Mimaki Europe od ponad dwóch dekad. Mimaki Europe zachowuje 51 proc. własności w spółce, znanej jako Mimaki Bompan Textile S.r.l., oraz większość członków zarządu, w tym dyrektora naczelnego, Hirokazu Hayashiego. Prezesem spółki joint venture jest Massimo Bompan.

„Spółka joint venture jest krytycznym elementem naszego strategicznego podejścia do rynku tekstyliów i odzieży – mówi Hayashi. - Mimaki Bompan będzie odpowiedzialne za marketing całego portfolio rozwiązań do druku na tekstyliach marki Mimaki we Włoszech. Oprócz założenia spółki Mimaki Europe stale poszukuje partnerów i zasobów, które pozwolą uzupełnić nasze tekstylne portfolio, w tym np. o firmę Rimslow, producenta rozwiązań do dodatkowej obróbki tekstyliów. Tak poszerzona oferta pozwoli nam dostarczyć klientom kompleksowe rozwiązania dla wysokonakładowej produkcji tekstylnej”.

Utworzenie spółki Mimaki Bompan Textile nastąpiło po premierze urządzenia Tiger-1800B, czyli drukarki do tekstyliów klasy produkcyjnej, dostępnej zarówno w wersji do bezpośredniego druku tekstylnego, jak i w wariancie sublimacyjnym. Dzięki maksymalnej prędkości drukowania, wynoszącej 385 m2/h, drukarka Tiger-1800B nadaje się do środowisk produkcji wysokonakładowej, w których tradycyjnie stosowano metody druku analogowego; zapewnia ona wiele korzyści wynikających z druku cyfrowego w zastosowaniach obejmujących większe nakłady, a także sprawia, że produkcja krótkich serii, spersonalizowanych tkanin i odzieży oraz próbek jest znacznie wydajniejsza i tańsza.

„Mimaki Bompan Textile pragnie być międzynarodowym dostawcą kompletnych rozwiązań dla rynku tekstylnego – mówi Massimo Bompan, prezes spółki. - Naszym priorytetem jest zapewnienie satysfakcji klienta w ujęciu całkowicie kompleksowym, a także dostarczenie szeregu rozwiązań obejmujących podstawowe systemy i maszyny przemysłowe. Firma działa jako dostawca kompleksowych zestawów rozwiązań obejmujących atramenty, oprogramowanie, systemy do obróbki wstępnej i postprodukcyjnej oraz szereg usług technicznych. Taka strategia ułatwia producentom tekstyliów wdrażanie technologii cyfrowych do swoich platform produkcyjnych, jednocześnie jest także pojedynczym punktem wejścia dla nowych firm, które chcą skorzystać ze znaczących możliwości rozwiązań pozwalających przejść na cyfrowe techniki druku tekstylnego”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mimaki