Zamówienie dla Heidelberga na 14 mln euro
26 kwi 2018 10:25

Włoska grupa Elcograf z siedzibą w Weronie zainwestowała 14 mln euro w rozwiązania Heidelberga. Jest to największy kontrakt w historii włoskiego oddziału tego producenta.

Zamówienie obejmuje: dwa systemy CtP Suprasetter, różne oprogramowania oraz cztery maszyny drukujące z serii Speedmaster XL Push to Stop. Nowe maszyny zastąpią osiem obecnie pracujących maszyn.

Elcograf jest częścią największej włoskiej grupy wydawniczej Mondadori, zatrudniającej ponad 900 osób i posiadającej 6 zakładów we Włoszech. Grupa jest liderem rynku włoskiego i jednym z największych potentatów w dziedzinie druku w Europie. Produkuje książki, magazyny, katalogi i broszury na rynek europejski na maszynach zwojowych i offsetowych arkuszowych. Ich odbiorcami są wielkie wydawnictwa i klienci przemysłowi. Jesienią 2017 Elcograf otrzymał prestiżową nagrodę Tulip, przyznawaną przez Ikea, za druk trwały.

Poza jakością i wydajnością zapewnianymi przez urządzenia Heidelberga dyrektor ds. zakupów w firmie Elcograf, Silvio Peroni szczególnie docenia fakt, że niemiecki producent oferuje kompletne rozwiązanie, materiały i serwis. Jak mówi, był to kluczowy punkt przy podpisywaniu tej umowy.

„Jesteśmy pod wielkim wrażeniem koncepcji Push to Stop, dzięki której maszyny realizują zlecenia w sposób niezależny. Oczekujemy znaczącej poprawy produktywności” - dodaje.

Wszystkie urządzenia zostaną zainstalowane do września br.

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ