ColorPainter E64s w firmie Tozamet
7 maj 2018 13:06

 

Wielkoformatowy ploter OKI ColorPainter E64s rozpoczął niedawno pracę w firmie Tozamet, będącej producentem maszyn i urządzeń do stabilizacji gruntu, wykorzystywanych w różnych branżach przemysłu. Tomasz Wajda, właściciel firmy Tozamet i jednocześnie konstruktor urządzeń, docenił przede wszystkim budowę plotera OKI i jego duże możliwości w porównaniu z innymi, jakie oglądał i testował. Jednocześnie zdecydował się na zakup urządzenia tnącego Graphtec (którego dystrybutorem od niedawna jest Amagraf), a także innych urządzeń uszlachetniających, również pochodzących z oferty tej firmy. Z jednej strony - by uniezależnić się od podwykonawców zewnętrznych, z drugiej – poszerzyć w niedalekiej przyszłości ofertę swojej firmy o usługi poligraficzne.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Tozamet rozpoczęło swoją działalność w 2007 r. od usług spawania małych elementów oraz toczenia na tokarkach konwencjonalnych. Obecnie firma zajmuje się produkcją maszyn dla budownictwa i budowy dróg, usługami transportowo-sprzętowymi, a także obróbką metali. Głównym profilem jej działalności jest produkcja maszyn do stabilizacji gruntu. „Zgodnie z przepisami unijnymi – mówi Tomasz Wajda – każda z takich maszyn musi posiadać specjalną etykietę. Do tej pory musieliśmy jej wykonanie zlecać firmom poligraficznym, jednak często wiązało się to z długim czasem oczekiwania na wykonanie takiej usługi, nawet do 2 tygodni. W przypadku maszyny za 100 tys. zł opóźnianie jej dostawy przez brak etykiety za 5 zł stawało się dla nas coraz bardziej nieakceptowalne, dlatego zdecydowaliśmy się na zakup własnych urządzeń. Umożliwiają nam one realizowanie tego rodzaju produkcji na miejscu, co pozwoliło nam z jednej strony uzyskać niezależność, z drugiej – w przyszłości świadczyć usługi poligraficzne. (...)”.

Firma, po końcowej analizie oferty dwóch producentów, zdecydowała się na zakup plotera OKI ColorPainter E64s. „Głównym atutem urządzenia OKI w stosunku do maszyny konkurencyjnej, której się przyglądaliśmy, był fakt, że posiada ono 6 głowic drukujących (dla każdego koloru), a nie jedną. To oznacza, że w przypadku jakiegokolwiek problemu możemy w ploterze wymienić tylko jedną z 6 głowic, co jest zdecydowanie tańsze niż wymiana jednej całej głowicy w urządzeniu konkurencyjnym. Dodatkowo jakość wydruków, m.in. większe nasycenie kolorów, oferowana przez ploter OKI gwarantuje dobre rezultaty. Jest to dla nas istotne także w perspektywie świadczenia usług poligraficznych”.

„Cieszy nas fakt, że również przedsiębiorstwa spoza branży poligraficznej coraz śmielej sięgają po rozwiązania z naszej oferty - mówi Adam Kulesza, przedstawiciel firmy Amagraf. – Świadczy to o naszej dużej elastyczności. Pan Tomasz Wajda, który zna się na budowie maszyn i potrafił ocenić ich możliwości, zdecydował się na zakupy urządzeń z naszej oferty w zasadzie po pierwszym spotkaniu. (...)”.

OKI ColorPainter E64s drukuje na mediach o szerokości maks. 1,6 m z prędkością do 23 m²/h i korzysta z tuszy SX o wysokiej lepkości. Wydruki z niego, co podkreśla Adam Kulesza - cechuje wysoka jakość, zapewniana dzięki zastosowaniu wielu rozmiarów kropli nawet przy najwyższych prędkościach drukowania. Dodatkowo dostępny jest tu tryb gwarantujący wysoką gęstość bez zmniejszania prędkości. Warto podkreślić, że wraz z ploterem dostarczane jest oprogramowanie sterujące – CPManager. Informuje ono o stanie drukowania, wyświetla ostrzeżenia i powiadomienia o błędach, a także zapewnia łatwy dostęp do ustawień i parametrów urządzenia. Można je obsługiwać za pomocą komputera oraz zintegrować z urządzeniem mobilnym, np. za pomocą Twittera.

Opracowano na podstawie informacji firmy Amagraf