Elcograf przejmuje brytyjską drukarnię Clays
7 maj 2018 14:28

Włoska grupa Elcograf z siedzibą w Weronie, która – o czym niedawno informowaliśmy – zainwestowała 14 mln euro w wyposażenie firmy Heidelberg (w tym 4 maszyny Speedmaster XL Push to Stop), przejęła firmę Clays będącą największym producentem książek czarno-białych w Wielkiej Brytanii.

Powstała ponad 200 lat temu Clays specjalizuje się w produkcji książek czarno-białych w oprawie miękkiej i twardej, produkując 150 mln egz. rocznie. Wszystkie są drukowane i oprawiane w jej zakładzie produkcyjnym mieszczącym się w Suffolk. Clays zatrudnia ok. 700 osób, a do jej klientów należą takie znaczące brytyjskie wydawnictwa jak Bonnier, Cambridge University Press i Penguin Random House – wydawca bestsellerowej sagi o Harrym Potterze.

Dzięki tej akwizycji Elcograf, włoski lider w produkcji książek czarno-białych zatrudniający ponad 900 pracowników i posiadający 6 drukarń, umacnia swoją pozycję na europejskim rynku wydawniczym. Grupa dysponuje maszynami wklęsłodrukowymi, offsetowymi arkuszowymi i zwojowymi.

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ