Nowa seria urządzeń produkcyjnych Ricoh Pro C9200
7 maj 2018 13:29

 

Ricoh odświeża ofertę rozwiązań do cyfrowego druku produkcyjnego. Po sukcesie serii kolorowych systemów na papier Pro C9100, w czerwcu na rynku zadebiutuje jej następca – seria Ricoh Pro C9200. Nowe systemy to wydajne, wysokonakładowe maszyny, zaprojektowane z myślą o rynku wydawniczym i produkcji opakowań.

W porównaniu z systemem Pro C9100 nowe modele serii Pro C9200 oferują wyższą jakość obrazu i ulepszoną registrację. Nowa technologia Auto Colour Diagnosis wychwytuje nawet najmniejsze wahania tonów i pozwala na utrzymanie wysokiego poziomu spójności kolorystycznej. Aby zminimalizować przestoje, systemy pozwalają na samodzielną wymianę głównych elementów urządzenia (m.in. bębny światłoczułe, zespół utrwalania, zespół czyszczący pas transferowy).

Ricoh Pro C9200 można zintegrować w hybrydowym środowisku pracy. System oferuje wysoką jakość wydruku i wydajność. Drukuje z prędkością do 135 arkuszy A4 na minutę niezależnie od stosowanej gramatury. Nowy, przejrzysty 17-calowy panel operatora sprawia, że obsługa urządzenia jest bardziej intuicyjna.

Premierowa seria obsługuje rozszerzoną bibliotekę mediów o maksymalnej gramaturze do 450 g/m2 oraz umożliwia druk na długich arkuszach (do 1030 mm w dupleksie oraz 1260 mm w druku jednostronnym). Użytkownicy systemu Ricoh Pro C9200 mogą także wykorzystywać w pracy opcję Digital Front End dostępną z serwerami druku Fiery E-45 i E-85 z EFI i oprogramowanie Ricoh TotalFlow Print Server oferujące integrację z różnymi rozwiązaniami do zarządzania pracą, w tym Prinergy firmy Kodak i Apogee Agfy.

„Żadne z dotychczasowych urządzeń produkcyjnych Ricoh na papier cięty nie dorównuje wydajności serii Ricoh Pro C9200 – mówi Eef de Ridder, director, Commercial Printing of the Commercial & Industrial Printing Group w Ricoh Europe. - Premierowy system pozwala wyeliminować przestoje i daje użytkownikom zupełnie nowe opcje, dzięki którym bez ponoszenia dodatkowych kosztów sprostają oni rosnącym wymaganiom rynku, a ich praca będzie wydajniejsza i efektywniejsza. Druk na szerokim spektrum nośników, takich jak papier samokopiujący, papier powlekany i niepowlekany oraz koperty, dodatkowo zwiększa użyteczność systemu.”

Opracowano na podstawie informacji firmy Ricoh