Sun Chemical świętuje 200-lecie
7 maj 2018 10:22

 

„Poczynając od inspirującego dziedzictwa Lorilleux i Samuela Morrisa z początku 1800 roku, Sun Chemical dostarczył swoim klientom 200 lat doświadczenia w dziedzinie koloru, innowacyjnej technologii i stałego zaangażowania w jakość i obsługę - powiedział Rudi Lenz, prezes i dyrektor generalny Sun Chemical. - Posiadając w swojej historii blisko 10 000 znaków towarowych na całym świecie i ponad 3000 przyznanych patentów w różnych globalnych jurysdykcjach, firma Sun Chemical jest dumna z tworzenia rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb swoich klientów.”

Firma Sun Chemical pomogła przekształcić przemysł poligraficzny, wprowadzając pierwsze w branży farby UV, atramenty na bazie wody, pigmentowe farby flekso i farby fleksograficzne do folii polietylenowych. Sun Chemical był także pierwszym producentem czterobarwnego systemu farb na mokro w 1906 roku, obecnie powszechnie znanego jako druk CMYK.

Firma Sun Chemical jest też pionierem w opracowywaniu atramentów zapewniających zgodność z wymogami migracji oraz w opracowywaniu rozwiązań dla najnowszych maszyn tego typu.

Od 1907 r. firma produkuje pigmenty. Obecnie oddział firmy - Performance Pigments Division - jest światowym liderem w branży pigmentów oferującym szeroką gamę pigmentów, efektów i preparatów dla rynków: lakierów, kosmetyków, tworzyw sztucznych, farb i produktów specjalistycznych. Ciągłe wprowadzanie innowacji w nowej przestrzeni kolorów oraz dostarczanie unikalnych barw i efektów dla wielu istniejących oraz nowych rynków umożliwiło firmie ogromny wzrost na całym świecie.

Wraz z przejęciem przez DIC Corporation w 1987 r. Sun Chemical stał się prawdziwie globalną firmą, która obecnie rozwija się na rynkach Ameryki Łacińskiej i Bliskiego Wschodu, a także tworzy dywizję Advanced Materials, która dostarcza związki, polimery i materiały aplikacyjne na globalne rynki. Sun Chemical Advanced Materials oferuje szeroką gamę rozwiązań dedykowanych spełnianiu wymagań klientów dotyczących drukowania niestandardowych materiałów, w tym m.in.: wysokowydajne farby srebrne do drukarek 3D, atramenty z nanosrebrem do systemów inkjetowych, kleje samoprzylepne do elektroniki i wyświetlaczy oraz wiele innych.

„Wizją firmy Sun Chemical była i zawsze będzie pomoc klientom w podejmowaniu globalnych wyzwań przyszłości poprzez dostarczanie jakości, usług i innowacji w każdym oferowanym przez nas rozwiązaniu - dodaje Lenz. - W przyszłości będziemy angażować się w badania i rozwój, które przyniosą naszym klientom nowe, innowacyjne i zrównoważone rozwiązania. (…).”

Na podstawie informacji firmy Sun Chemical opracowała AP