Smurfit Kappa zainstaluje maszynę inkjetową EFI Nozomi C18000
9 maj 2018 10:24

Grupa Smurfit Kappa z siedzibą w Irlandii, czołowy europejski producent opakowań z tektury falistej, wzmacnia współpracę z amerykańską firmą Electronics For Imaging (EFI) i instaluje wydajną, niezawodną maszynę do cyfrowego druku inkjetowego EFI Nozomi C18000, a w konsekwencji rozszerza ofertę dla swych klientów.

Nowa instalacja pozwoli przedsiębiorstwu z Irlandii zapewnić sprawniejsze i wydajniejsze procesy produkcji opakowań oraz dostarczać odbiorcom gotowe opakowania z wysokiej jakości nadrukiem. „Współpraca z EFI w zakresie druku cyfrowego odzwierciedla zaangażowanie Smurfit Kappa w dostarczanie najlepszych dostępnych rozwiązań opakowaniowych - wyjaśnia Ignacio Sevillano, dyrektor generalny Smurfit Kappa na terenie Hiszpanii, Portugalii i Maroka. - Zdolność realizacji zleceń w wysokiej jakości i dużych nakładach, osiągnięta dzięki maszynie Nozomi, pozwoli naszym klientom na dopracowanie strategii łańcucha dostaw i uzyskanie większej kreatywności przy produkcji zróżnicowanych projektów – a to wszystko zwiększy ich sprzedaż oraz skróci czas ich dotarcia na rynek dzięki zastosowaniu dopracowanego i bardziej zrównoważonego programu produkcji opakowań.”

Nowa maszyna zostanie zainstalowana w maju w jednej z hiszpańskich fabryk Smurfit Kappa, która produkuje obecnie szeroką gamę pudełek i tacek, w tym opakowania SRP (gotowe na półkę) z wysokiej jakości kolorowymi nadrukami. Nozomi, pozwalająca na druk w szerokiej skali szarości i pracująca z prędkością do 75 m/min, zapewnia możliwości, które pozwolą Smurfit Kappa zaoferować jej klientom usługi druku nisko- i średnionakładowego oraz kompleksową wersjonizację prac, nieopłacalnych przy wykorzystaniu analogowych procesów postprint z użyciem fleksografii lub kaszerowania. Nozomi C18000 będzie czwartym urządzeniem do druku cyfrowego działającym w zakładach Smurfit Kappa na terenie Hiszpanii, Portugalii i Maroka.

Zakład, w którym stanie maszyna Nozomi, obecnie oferuje usługi druku konwencjonalnego w sześciu kolorach na jednowarstwowej tekturze o fali B, C i E oraz dwuwarstwowej B/C i C/E. Nowa maszyna o szerokości 1,8 m drukuje w sześciu kolorach plus biały na tekturach, które obecnie wykorzystuje Smurfit Kappa. Urządzenie posiada certyfikat OCC w zakresie recyklowalności i ponownego przerobu na papier, wydawany przez Western Michigan University Recycling, Paper and Coating Pilot Plant – czołową organizację certyfikującą dla recyklingu tektury falistej.

Co więcej, do sterowania modelem C18000 wykorzystano EFI Fiery NZ-1000, ultraszybki interfejs cyfrowy, który zapewnia możliwość szybkiej i precyzyjnej realizacji nowych projektów. Połączenie zaawansowanej maszyny cyfrowej i technologii DFE ma pomóc klientom Smurfit Kappa we wdrażaniu bardziej dynamicznych strategii marketingowych w zakresie opakowań z tektury falistej, z danymi zmiennymi, obsługą wielu SKU oraz ukierunkowaną wersjonizacją produktów.

„Smurfit Kappa już teraz jest jednym z czołowych innowatorów w opakowalnictwie; dzięki maszynie Nozomi firma może demonstrować, w jaki sposób przemysłowy druk cyfrowy wspomaga przemysł tektury falistej - mówi José Luis Ramón Moreno, wiceprezes i dyrektor generalny EFI Industrial Printing. - Kilka fabryk Smurfit Kappa na całym świecie wykorzystuje dedykowane systemy workflow EFI i jesteśmy bardzo zadowoleni z rozszerzenia wieloletniej współpracy z tym globalnym liderem w branży opakowań oraz zapewnienia mu oczywistych zalet naszej wyjątkowej, ultraszybkiej, jednoprzebiegowej platformy produkcyjnej z utrwalaniem LED”.

Nowa maszyna wyeliminuje wiele wyzwań związanych z cyfrową produkcją opakowań z tektury falistej, oferując wysokie prędkości drukowania (do 10 tys. arkuszy o powierzchni 89x89 cm w druku dupleksowym na godzinę). Urządzenie gwarantuje dokładne odwzorowanie kolorów w maksymalnej rozdzielczości 360x720 dpi. Dodatkowo jest wyposażone we w pełni zintegrowany, programowalny system podajników, które rozdzielają, podnoszą, transportują i grupują opakowania przy pełnych prędkościach produkcyjnych. Gwarancję eliminacji błędów w produkcji zapewnia system kontroli jakości druku w linii.

Na podstawie informacji firmy EFI opracował TK