Colours Factory: pierwszy sezon z automatem RENZ INLINE 500
11 maj 2018 11:51

 

W lipcu ub.r. firma Grafmasz – wyłączny i bezpośredni dystrybutor marki RENZ na polskim rynku - przeprowadziła instalację automatycznej linii do perforacji i oprawy spiralnej RENZ INLINE 500.

Colours Factory to najszybciej rozwijająca się drukarnia w Polsce zatrudniająca ponad 600 osób i oferująca różne technologie druku pod jednym dachem. Swoim zakresem obejmuje druk offsetowy, cyfrowy o jakości offsetu, solwentowy, UV oraz lateksowy. Firma dysponuje najnowocześniejszymi maszynami poligraficznymi w Polsce, a całkowita powierzchnia produkcyjna, magazynowa i handlowa kompleksu to 16 000 m2.

W poprzednich latach drukarnia korzystała z urządzeń półautomatycznych, gdzie perforacja i oprawa były wykonywane osobno. RENZ INLINE 500 to w pełni automatyczny system wykonujący obydwa procesy w jednym przebiegu. Znacząco wpływa to na zwiększenie wydajności i automatyzacji procesu. Po bardzo intensywnym sezonie kalendarzowym nadszedł czas na pierwsze podsumowania.

„Dzięki Inline 500 czas realizacji zleceń został skrócony o 30 proc., drukarnia jest także w stanie wykonać o 300 proc. więcej produktów w ciągu doby angażując jednocześnie o 50 proc. mniej zasobów ludzkich niż dotychczas” – mówi Marek Kruszka, dyrektor ds. technologii i rozwoju. W okresie od września do grudnia drukarnia wykonała ponad 300 000 różnego rodzaju produktów spiralowanych w różnych formatach przy zastosowaniu różnych średnic spirali. Co istotne, nowa linia przyczyniła się także do znacznej poprawy jakości wykonywanych opraw.

„Dużymi atutami urządzenia są również jego prosta konfiguracja pod różnorodne prace, solidność i wysoka stabilność - dodaje Marek Kruszka. - W czasie przeprowadzonego przez Grafmasz w lipcu szkolenia nasi operatorzy bez najmniejszych problemów opanowali obsługę urządzenia, dzięki czemu w najwyższym sezonie mogliśmy się skupić tylko i wyłącznie na samej produkcji.”

Opracowano na podstawie informacji firmy Grafmasz