Arcus oficjalnym przedstawicielem marki Tecnau w Polsce
22 maj 2018 13:26

 

Arcus SA nawiązał współpracę z międzynarodowym koncernem Tecnau. Spółka została jedynym w Polsce dystrybutorem rozwiązań Tecnau przeznaczonych do obsługi papieru, monitorowania, przetwarzania i obróbki końcowej dla branży druku cyfrowego. Wśród sygnowanych logo Tecnau produktów można znaleźć m.in. wykorzystywane przez drukarnie i firmy poligraficzne urządzenia do dziurkowania i perforowania oraz rozwiązania umożliwiające druk książek na żądanie.

W produktach Tecnau zostało zastosowanych wiele autorskich i innowacyjnych systemów inspirowanych oczekiwaniami klientów. Jednym z nich są urządzenia pozwalające na przygotowanie tzw. book bloków i gotowych książek. Dzięki nim możliwy jest druk jednego lub kilku egzemplarzy z zachowaniem układu stron, formatu oraz okładki. Tecnau nieustanie rozszerza ofertę, dzięki czemu m.in. w zeszłym roku wprowadził serię rozwiązań ułatwiających produkcję podręczników oraz kalendarzy.

„Dzięki współpracy z Tecnau będziemy mogli oferować perforator umożliwiający przygotowanie bloczków, notesów czy gazetek, których część - np. kupon rabatowy – można z łatwością oderwać. Z kolei dziurkarka jest niezawodnym rozwiązaniem w procesie usługowego drukowania zdjęć. Zastosowana w niej unikatowa technologia pozwala poprzez sczepienie tzw. grzebieniem wybranych zdjęć przygotować z nich kalendarz lub album” – tłumaczy Michał Czeredys, prezes firmy Arcus SA.

Tecnau to międzynarodowa korporacja, obecna na wszystkich kontynentach, która specjalizuje się w produktach przeznaczonych do pre- i post processingu. Na rynku funkcjonuje od ponad 30 lat. Wyróżnia się kadrą inżynierską z bogatym doświadczeniem, otwartością na indywidualne potrzeby klienta i innowacyjnością w przygotowaniu produktów. Dostarcza rozwiązania w zakresie przetwarzania i zwiększania jakości oraz wszechstronności druku cyfrowego, a także rozwiązania do drukowania masowego takie jak: Transactional Printing, TransPromo, Direct Mail, Publishing, Graphic Arts, Book on Demand and Short Run.

„Z dużymi sukcesami dostarczamy klientom i partnerom znane z japońskiej niezawodności urządzenia Kyocera oraz kopertownice i adresarki naszego amerykańskiego partnera – Pitney Bowes. Współpracą z Tecnau rozszerzamy ofertę o segment pre- i post processingu. Widzimy potencjał w Polsce na dostarczane przez ten koncern rozwiązania, które znakomicie uzupełnią potrzeby prężnie rozwijających się drukarń i firm poligraficznych. Jestem przekonany, że poszerzenie działalności Arcusa o nowy segment pozwoli nam w perspektywie kilku lat powiększać przychody ze sprzedaży” – mówi Michał Czeredys.

Opracowano na podstawie informacji firmy Arcus