Prezentacje ploterów EFI w Opolu
22 maj 2018 15:17

 

25 maja w siedzibie Atrium Centrum Ploterowe w Opolu odbędą się Dni Otwarte. Wśród 15 drukarek wielkoformatowych można będzie zobaczyć dwie produkcyjne maszyny LED-UV marki EFI - Pro 16h i Pro 24f.

EFI Pro 24f to przemysłowy flatbed o szerokości stołu 2,40 m i długości 1,20 m. Nad 4-strefowym stołem z podsysem porusza się ruchoma brama z karetką wyposażoną w nowoczesne głowice. EFI Pro 24f jest drukarką 4-kolorową z 2 kanałami koloru białego. Posiada funkcję „multiboard”, czyli możliwość jednoczesnego druku różnych prac na różnej wielkości formatkach. Strefy podsysu o standardowych rozmiarach eliminują potrzebę dodatkowego maskowania. Zadruk może się odbywać od krawędzi do krawędzi na materiałach i obiektach o grubości do 5 cm. Nad całością czuwa oprogramowanie EFI Fiery proServer Core z technologią przyspieszonego ripowania FAST RIP. Wydajność drukarki sięga 107 m2/h.

Premierowy EFI Pro 24f zdobył już w Polsce w tym roku pierwszą targową nagrodę „The Prize For Innovations”.

Drugi z serii „pro” - EFI Pro 16h to hybrydowy, czyli rolowo-stołowy ploter LED o szerokości 165 cm i produktywności do 91 m2/h. Drukuje atramentami CMYK i jest wyposażony w podwójny kanał koloru białego w celu zachowania wysokiej prędkości drukowania tym kolorem. „Szesnastka” umożliwia zadruk w wysokiej rozdzielczości, do 1200x1200 dpi. Drukarka jest wyposażona w wiele „pro” rozwiązań takich jak: listwa antystatyczna, modułowy stół, energooszczędne lampy LED, profesjonalny serwer EFI Fiery proServer Core.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium