Igepa dystrybutorem technologii UVgel firmy Canon
23 maj 2018 11:57

 

16 maja br. podczas targów FESPA 2018 w Berlinie miało miejsce podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy firmami Igepa oraz Canon Polska. Na jej mocy jeden z wiodących dystrybutorów papieru oraz cyfrowych urządzeń wielkoformatowych takich marek jak Roland czy Flora będzie dystrybutorem technologii UVgel firmy Canon.

„Mamy nowego, wyjątkowego partnera, z dużym doświadczeniem w segmencie viscom, który będzie odpowiedzialny za sprzedaż i serwis urządzeń drukujących w technologii UVgel serii Colorado, a także za ich promocję – powiedział Tomasz Miękus, product business developer, Marketing Excellence Product Business Development, Canon. – Wyselekcjonowaliśmy Igepę jako partnera premium, ponieważ ma ona fenomenalne rozpoznanie rynku druków wielkoformatowych, a produkt ten pasuje do jej portfolio.”

Seria Colorado nadal będzie dostępna bezpośrednio w ofercie firmy Canon, jednak – jak powiedział Tomasz Miękus: „Canon ma bardzo mały zespół handlowy oraz bardzo szerokie portfolio alternatywnych rozwiązań. Igepa będzie mogła w pełni skoncentrować się na sprzedaży serii Colorado – w jej ofercie brakowało produkcyjnych systemów z wyższej półki i ekologicznych rozwiązań. Wierzymy w technologię UVgel i jesteśmy przekonani, że stanie się ona masowa. Teraz wybierana jest przez firmy, które chcą zdywersyfikować swoje usługi, wprowadzić do oferty nowe aplikacje i jednocześnie zwiększyć produktywność. Colorado to kompletne połączenie bogatego know-how firmy Canon, czerpiące z najlepszych, sprawdzonych rozwiązań, odpowiadające na główne trendy rynkowe takie jak krótki termin realizacji zleceń oraz wysoka produktywność przy stosunkowo niskim koszcie pracy.” AN