Majowe warsztaty inspiracji Ikonos
28 maj 2018 12:15

Pod koniec maja miały miejsce Dni Otwarte Ikonos. Oprócz prezentacji produktów z polskiej fabryki uczestnicy mogli przekonać się o ich praktycznym zastosowaniu. Program Dni Otwartych wzbogacił się o bloki warsztatowe, podczas których uczestnicy przekonali się, jak niskim kosztem z użyciem materiałów Ikonos można dać drugie życie meblom, elektronice, sprzętom.

Ikonos z każdym miesiącem wprowadza nowe produkty. Ostatnio została wprowadzona na rynek ekonomiczna i zarazem ekologiczna folia monomerowa o grubości 80 mikronów. Posiada ona także akrylowy klej o zwiększonej przyczepności.

Ikonos przenosi na polski grunt europejską tendencję obniżania kosztów druku przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich europejskich standardów dotyczących ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa użytkowania materiału – wszystkie materiały z rodziny Profiflex Pro są produkowane wyłącznie z europejskich surowców, posiadających deklaracje zgodności REACH, co ma przełożenie na posiadane certyfikaty PZH. Bardzo atrakcyjna cena pozwoli konkurować z tanimi foliami z Chin.

Folie Ikonos Quick-Stick to nowe materiały, które charakteryzują się specjalnym nałożeniem kleju na folię. Dzięki gęsto i regularnie ułożonym heksagonom folia jest niezwykle łatwa w aplikacji i można ją bezproblemowo przeklejać z miejsca na miejsce, dzięki czemu można polecić ją także początkującym.

Ikonos rozszerzył też produkcję o niedrogą folię polimerową typu Carbon 3D przeznaczoną do dekoracji wewnętrznych, dekoracji sprzętów i aplikacji samochodowych. Zastosowanie znajdzie także w dekorowaniu elementów wyposażenia wnętrz, sprzętów RTV i AGD. W aplikacjach samochodowych można ją stosować na zewnątrz jako alternatywę dla lakieru w celu uatrakcyjnienia całego lub fragmentów samochodu. Ikonos Carbon to bardzo atrakcyjna cenowo, polimerowa folia PVC o trójwymiarowej strukturze imitującej karbon. Jest dostępna w kolorze czarnym o powłoce matowej. Grubość folii wynosi 150 mikronów i jest ona zabezpieczona przez papier silikonowany. Folia jest odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Seria Ikonos Profiflex Deco ART jest rodziną materiałów samoprzylepnych dedykowanych dekoracji szkła bazujących na foliach PET. Ta linia produktów zawiera wyłącznie materiały „PVC Free”, dzięki czemu jest doskonałym rozwiązaniem do wewnętrznych zastosowań długoterminowych. Wszystkie materiały charakteryzują się ciekawym i eleganckim wzornictwem opartym na liniach (seria LINEA), kwadratach (seria QUADRO) lub kropkach (seria PUNTO) w różnych wariantach kolorystycznych: jasnosrebrnym, ciemnosrebrnym i białym. Dzięki zastosowaniu ultratransparentnego kleju seria Deco ART świetnie nadaje się do wymagających aplikacji takich jak szklane ściany, kuchnie; wyklejanie powinno być wykonane metodą „na mokro”.

Kolejną nowością z opolskiej fabryki Ikonos będzie nowa rodzina materiałów do druku atramentami wodnymi i pigmentowymi. Wprowadzenie nowej gałęzi produkcyjnej to kolejny kamień milowy w rozwoju polskiej fabryki. Druk wodno-pigmentowy na „małych” ploterach czy ploterach atramentowych ma się nadal dobrze i producent chce dostarczać tym użytkownikom jakościowe, rodzime materiały. Pierwszymi materiałami z grupy produktów „AQUA” są papier fotograficzny o gramaturze 245 g/m2 i 100-mikronowa samoprzylepna folia matowa. Premierowe materiały z tej rodziny opuściły fabrykę Ikonos kilka miesięcy temu i zyskały pozytywne opinie użytkowników z wielu krajów.

Zainteresowani uczestnicy mogli także wziąć udział w zwiedzaniu linii produkcyjnej Ikonos, gdzie można było zobaczyć proces produkcji polskich materiałów.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium