Mimaki ulepsza cyfrowy druk na tekstyliach
28 maj 2018 10:59

Firma Mimaki ogłosiła, że rodzina cyfrowych drukarek tekstylnych klasy produkcyjnej Tiger 1800B została wzbogacona o nowe funkcje i możliwości w wyniku działań firmy zmierzających do poprawy jakości druku cyfrowego na tekstyliach. Drukarka Tiger 1800B MkII, która miała swój debiut podczas targów FESPA 2018, oferuje dodatkowy tryb wysokiej wydajności przy 1200 dpi oraz kilka zmian, które poprawiają jakość, w tym zapewniają redukcję prążkowania i innych defektów druku.

„Przejście z technologii konwencjonalnej na cyfrową w dalszym ciągu wywiera duży wpływ na branżę tekstylną i odzieżową, a firma Mimaki, jeden z najwcześniejszych graczy w tym zakresie, stara się zapewniać niedrogie i wiodące w branży rozwiązania – powiedział Bert Benckhuysen, kierownik produktu na rynki krajów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w Mimaki Europe. - Drukarki Tiger 1800B MkII, dostępne w dwóch modelach i pozwalające na druk bezpośrednio na tekstyliach oraz druk sublimacyjny termotransferowy, to kolejny przykład wprowadzania strategii firmy w życie. Nasza strategia wykracza poza proste zapewnianie wyróżniających się drukarek – zwłaszcza na rozwijających się rynkach, takich jak ten, kluczowe znaczenie ma bycie dostawcą kompleksowych rozwiązań. W tym celu udostępniamy nową ofertę urządzeń pozwalających na obróbkę wstępną i końcową oraz działamy na rzecz rozwoju Internetu rzeczy w zakresie rynku tekstyliów i odzieży”.

Mimaki Tiger-1800B MkII pozwala na zadruk 385 m2/h i obejmuje szeroki wachlarz produkcyjny, począwszy od tworzenia próbek aż po małe i średnie serie wydruków. Dodatkowy tryb druku 1200 dpi pozwala na poprawę jakości wydruku.

Do urządzenia dodano również zestaw unikalnych technologii Mimaki. Mimaki Advanced Pass System (MAPS) minimalizuje prążkowanie i zmiany kolorów poprzez rozszerzanie krawędzi wydruku, co pozwala na gradację krawędzi i uzyskiwanie płynniejszego obrazu druku. Sprawdzony moduł kontroli dysz (NCU) oraz system przywracania sprawności dysz (NRS) firmy Mimaki również zostały dodane do nowych drukarek, co pozwala na stały wydruk w wysokiej jakości, nawet jeśli pojawiają się błędy związane z dyszami.

Podczas targów FESPA 2018 drukarka Tiger-1800B MkII została zaprezentowana w połączeniu z rolką jumbo sublimacyjnego papieru transferowego Mimaki Vision Jet-X. Dostępny w szerokości 1620 oraz 1830 mm papier Mimaki Vision Jet-X jest lekki (57 g/m2), lecz dobrze sprawdza się w produkcji niemal każdego rodzaju nadruków, począwszy od odzieży sportowej poprzez flagi i banery wymagające wysokiej gęstości nakładania atramentu aż po tkaniny wykorzystywane w produkcji ubrań i w domach, które wymagają mniejszego pokrycia atramentem. Zapewnia stabilne podawanie papieru i druk, zapobiegając kurczeniu się i nieprawidłowemu nakładaniu atramentu na papier.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mimaki